AktualnościJunior

Przed finałem juniorów 2023 – IUKS Jedynka Poznań.

Nie ma co ukrywać, że kategoria juniorów nie jest docelową w klubie z Poznania. Tym bardziej awans do ścisłego finału wojewódzkiego – po raz pierwszy w historii klubu, już jest uznawany jako sukces. Ale znając ambicje trenerów Marcina i Piotra, na samym awansie nie będą chcieli poprzestać.

Jedynka Poznań miała najdłuższą drogę do finału, bo w przeciwieństwie do pozostałych oprócz zmagań ligowych chłopaki z Jedynki musieli jeszcze awans wywalczyć w barażu z Progressem Września. Skład głównie oparty jest na kadetach i młodzikach, ale na pewno piekielnie silnym ogniwem będzie aktualny reprezentant Polski w kategoriach młodzieżowych – Maksymilian Durski. Dlatego nawet jeśli ktoś na co dzień nie obcuje z siatkówką młodzieżową, to dla Maksymiliana warto pojawić się w hali turnieju finałowego, bo pewnie niedługo zobaczymy go w najwyższych rozgrywkach. Przypomnijmy także, że wychowankiem Jedynki jest Dawid Dulski, obecnie gracz Aluron CMC Warty Zawiercie.

Jedynki nie było w ubiegłym roku w finale wojewódzkim juniorów, natomiast w kategorii kadetów to brązowy medalista. Sezon zakończyli na etapie ćwierćfinałów, gdzie na turnieju w Białymstoku zajęli trzecie miejsce.
Jak już zaznaczyliśmy droga poznaniaków do finału była dość długa. Zaczęła się od turnieju rozstawieniowego, gdzie Jedynka wygrała z Szamotulaninem, a o pierwsze miejsce w turnieju uległa Enea Energetykowi Poznań. Drugie miejsce zakwalifikowało Jedynkę do grupy silniejszej w lidze. Tam już jednak pojawiły się poważne schody, bo w sześciu meczach poznaniacy nie wygrali ani razu, zdobywając jeden punkt. Czwarte miejsce w tej grupie dawało jednak wciąż możliwość awansu do finału przez baraż ze zwycięzcą z grupy słabszej. Tę grupę wygrał Progress Września i to on zmierzył się w dwumeczu z Jedynką o finał wojewódzki. Zdecydowanie lepszy w tej rywalizacji był klub z Poznania, który dwa razy wygrał po 3:0 i dostał bilet do finału.

Jak powiedział nam trener Piotr Kołodziejski zespół trenuje na własnych obiektach. W ramach przygotowań zagrali kilka meczów sparingowych z Politechniką Poznańską i ma nadzieję, że to będzie mocnym atutem w zaprezentowaniu się podczas finału. Mocny nacisk był na sposób gry w tych meczach, aby w finale zagrać jak najlepiej. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i zagrają w turnieju. Zapytany o cele trener Kołodziejski powiedział, że jako iż przeszli przez baraże, to stać ich na sprawienie niespodzianki. Nie stawiają się w roli faworyta, ale gdzieś tylnymi drzwiami na podium mają szanse wskoczyć. Na pewno pomocne jest to, że wszystkie zespoły wychodzą do ćwierćfinałów MP. Zdaniem trenera Kołodziejskiego najsilniejszy jest pierwszy zespół Enea Energetyk Poznań, który wydaje się faworytem turnieju.

Skład na Finał Juniorów:
1. Sebastian Frąckowiak
2. Nikodem Pospiech
3. Patryk Mikulski
4. Tymoteusz Giedziun
5. Piotr Franc
6. Bruno Hoffmann
7. Michał Konkiewicz
8. Bartek Łodygowski
9. Filip Domagalski
10. Maksymilian Durski
11. Maksymilian Wasiak
12. Mikołaj Zięba
13. Piotr Wichłacz
Trenerzy:
I – Marcin Stachowski
II – Piotr Kołodziejski

Weź udział w ankiecie i odpowiedz, kto wygra finał juniorów. Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *