AktualnościJunior

Przed finałem juniorów 2023 – Enea Energetyk Poznań II.

Powoli tradycją w naszym województwie staje się, że mamy po dwa zespoły w finale wojewódzkim jednego klubu. Przed rokiem tak było w przypadku Szamotulanina, a w tym roku mowa o Enea Energetyku Poznań. I drugi zespół z Poznania to w większości kadeci, ale mogą sporo namieszać.

Trenerem zespołu jest Szymon Kurowski, który dość regularnie pojawiał się w trakcie sezonu na naszym kanale YouTube. Czy to kadetów czy właśnie w lidze juniorów jako Energetyk II. A jeśli była zarejestrowana rozmowa, oznacza to, że na tych meczach gościliśmy. I trzeba jasno powiedzieć, że gra tej drużyny nam się podobała.

Enea Energetyk Poznań II sezon zaczął od turnieju rozstawieniowego, którego gospodarzem był pilski Joker. W pierwszym meczu poznaniacy pokonali 3:0 MKS Jarocin, a w meczu o pierwsze miejsce przegrał z gospodarzami po tiebreaku. Awans jednak do silniejszej grupy został wywalczony. W nim na sześć meczów wygrał dwa, oba z Jedynką Poznań. 3:0 i 3:2, ale zdołał też urwać jeden punkty Jokerowi. W tabeli na koniec trzecie miejsce, które dało bezpośredni awans do finału wojewódzkiego.

O przygotowaniach i planach na finał wojewódzki rozmawialiśmy z trenerem Szymonem Kurowskim. Drużyna trenowała w Poznaniu odbywając codzienne treningi plus siłownia. Nie ma w zespole większych problemów zdrowotnych, poza drobnymi przeziębieniami. I nasze ulubione pytanie, czyli cele na finał: “wygrać wszystkie mecze, bo po to się gra”. Nie są faworytami, jak podkreśla trener Kurowski, ale będą walczyli o każdy punkt, set i mecz. W większości treningi odbywają się na swojej macierzystej hali, czyli “Chwiałce”, ale też zdarzyły się jednostki treningowe w Cityzenie, gdzie odbędzie się turniej finałowy. Bardzo lubimy rozmawiać z Szymonem, bo zawsze dostarcza nam wielu konkretnych odpowiedzi. Np. na pytanie o swój typ na mistrza odpowiedział: “drużyna, która wygra trzy mecze”. A tak poważniej, to wiemy, że trenerzy na tego typu pytania odpowiadają bardzo dyplomatycznie i unikają jednoznacznych odpowiedzi.
W drużynie oprócz kadetów są trzej zawodnicy z kategorii juniorów.

Weź udział w ankiecie i odpowiedz, kto wygra finał juniorów. Kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *