AktualnościMłodzik

Przed finałem młodzików – UKS SZAMOTULANIN Szamotuły

UKS Szamotulanin aby dostać się do finału wojewódzkiego potrzebował baraży. Na finale wojewódzkim chcą się pokazać z jak najlepszej strony i choć nie są faworytami to chcieliby sprawić niespodziankę.

UKS Szamotulanin Szamotuły w pierwszym etapie trafił na ubiegłorocznego finalistę Mistrzostw Polski – Energetyków z Poznania i SKS Murowaną Goślinę. O ile z SKS-em poszło łatwo, to z poznaniakami trzeba było przełknąć gorycz porażki. Drugie miejsce w grupie premiowało turniejem barażowym o wejście do I ligi i szamotulanie na sześć meczów przegrali tylko jeden z Kangurami. W I lidze zajęli piąte miejsce z bilansem 7 zwycięstw i 9 porażek. W półfinałach Szamotulanie po trudnych meczach zwyciężali dwusetowe pojedynki z KS Volley Turek, ale nie dali rady drugiemu zespołowi z Krotoszyna.
Piąta drużyna ubiegłego sezonu za sukces uważa wejście do finałów wojewódzkich. Skład tworzą zarówno chłopcy z rocznika docelowego jak i młodsi, którzy w ubiegłym sezonie grali jeszcze w minisiatkówkę.
Wszyscy są zdrowi, więc trener dysponuje pełnym składem. Na finale wojewódzkim chcą się pokazać z jak najlepszej strony, zagrać dobre mecze i żadnego nie oddać bez walki. Jeśli uda się zdobyć medal będzie to sukces. Według trenera Jakuba Nowaka faworytem do złota w Wielkopolsce są poznańskie zespoły – IUKS Jedynka i Enea Energetyk oraz UKS Piast Krotoszyn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *