AktualnościSiatkówka plażowa

Przed nami finały Enea Plaży Wolności Poznań 2024.

Eliminacje Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej wchodzą w decydującą fazę. Dziś poznaliśmy zespoły, które jutro powalczą o tytuł mistrzowski Enea Plaży Wolności Poznań 2024. W niedzielę nad Jeziorem Rusałka odbędzie się finałowa faza turnieju.  

Sobota to kluczowy dzień Eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Uczestnicy spędzili dziś na boiskach ponad 10 godzin. W dzisiejszych meczach Enea Plaży Wolności Poznań 2024 wyłonionych zostało po 6 najlepszych drużyn w kategorii żeńskiej i męskiej. Jutro od godziny 9:30 rozpoczną się mecze ćwierćfinałowe, a w godzinach popołudniowych rozstrzygniemy najważniejsze spotkania tegorocznej rywalizacji. Magdalena Saad i Nicole Jochym oraz Agnieszka Adamek i Aleksandra Gromadowska bez porażki zakwalifikowały się bezpośrednio do półfinałów. Pozostałe drużyny – Magdalena Lewandowska i Natalia Okła, Aleksandra Zdon i Justyna Łukaszewska, Weronika Antczak i Justyna Czupryniak oraz Julia Łabuz i Paulina Radelczuk walczyć będą w ćwierćfinałach.

Fot. Piotr Rychter

Enea Plaża Wolności to bardzo wymagający turniej, wszystkie najmocniejsze rywalki walczą tutaj o rankingowe punkty – powiedziała Agnieszka Adamek, zawodniczka Lewski Sofia. – Dlatego jesteśmy bardzo zadowolone ze swojej dzisiejszej postawy, która bez porażki pozwoliła nam awansować do półfinału. Liczymy jutro na wsparcie kibiców – dodaje Aleksandra Gromadowska, która wraz z partnerką na początku czerwca zajęła czwarte miejsce w rozgrywanej w Poznaniu Chwiałce Volley.

W kategorii męskiej bezpośredni awans do półfinałów wywalczyli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Groszek i Igor Ciemachowski. W ćwierćfinałach rywalizować będą: Jarosław Lech i Tomasz Jaroszczak, Jan Król i Mateusz Florczyk, Jan Krystof Oliva i Vaclav Kurka oraz Jakub Krzemiński i Szymon Pietraszek.  

Najbardziej wymagającymi przeciwnikami byli Jan Krystof Oliva oraz Vaclav Kurka, którzy w kwietniu wygrali Beach Pro Tour w Tajlandii. W kluczowych momentach dobrze zafunkcjonował nasz blok, dzięki któremu udało się wygrać ten ćwierćfinał – powiedział Piotr Janiak, który wraz z partnerem był rozstawiony w Enea Plaży Wolności z numerem pierwszym. – W stawce gra co raz więcej młodych zespołów, które już są bardzo groźne. Dlatego bardzo cieszymy się, że po raz kolejny udało nam się znaleźć w ścisłej czołówce turnieju – dodał Jędrzej Brożyniak, reprezentant KAMAN BVT Homeland Dewelopment Auto System Maniak Sport Design Beach Champions Academy.

Fot. Piotr Rychter

Dzisiejszy dzień pokazał jak emocjonującą dyscypliną sportu jest siatkówka plażowa. Mecze były widowiskowe i wyrównane – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Zapraszam kibiców na trybuny także jutro, zwłaszcza że kilku zawodników z Wielkopolski będzie walczyć o medale – dodaje czterokrotny mistrz Polski.

Komplet informacji o wydarzeniu dostępny jest na stronie www.plazawolnosci.pl.

Harmonogram Enea Plaży Wolności Poznań 2024:

Turniej żeński:

Mecze ćwierćfinałowe:

9:30 M25 Magdalena Lewandowska/Natalia Okła – Aleksandra Zdon/Justyna Łukaszewska
9:30 M26 Weronika Antczak/Justyna Czupryniak – Julia Radelczuk/Paulina Łabuz

Półfinały:

11:00 M27 Magdalena Saad/Nicole Jochym – ZW25
11:00 M28 Aleksandra Gromadowska/Agnieszka Adamek – ZW26

Mecz o 3 miejsce:

13:30 M29 P27 – P28

Finał:

15:00 M30 ZW27 – ZW28

Turniej męski:

9:30 M25 Tomasz Jaroszczak/Jarosław Lech – Mateusz Florczyk/Jan Król
9:30 M26 Jan Krystof Oliva/Vaclav Kurka – Jakub Krzemiński/Szymon Pietraszek

Półfinały:

12:00 M27 Piotr Janiak/Jędrzej Brożyniak – ZW25
12:00 M28 Piotr Groszek/Igor Ciemachowski – ZW26

Mecz o 3 miejsce:

13:30 M29 P27 – P28

Finał:

16:00 M30 ZW27 – ZW28

Fot. Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *