AktualnościJunior

Przed półfinałem MP juniorów – SMS Sparta Kraków.

Wiara Energetyka rzuciła nam wyzwanie i w specjalnie przygotowanym wydarzeniu zaprezentowała wszystkich uczestników poznańskiego turnieju. A jako, że lubimy wyzwania, dorzucamy swoje pięć groszy i zaprezentujemy Wam wszystkich uczestników po rozmowach z trenerami poszczególnych ekip. Na pierwszy ogień SMS Sparta Kraków.

Nie ukrywamy, że będziemy się posilać przygotowanymi przez Sebastiana Okonia informacjami, a my tylko dorzucimy małe uzupełnienie.
SMS Sparta Kraków to mistrz województwa małopolskiego. Do turnieju półfinałowego awansowała z turnieju u siebie, gdzie zajęła drugie miejsce za AKS-em V LO Rzeszów. W pokonanym polu zostawiła kolejno Trójkę Nakło, Bzurę Ozorków i Jokera Piłę – wszystko po 3:0. Dopiero w meczu o pierwsze miejsce lepsza była młoda Resovia, która wygrała 3:1. W poprzednim sezonie rozgrywki zakończone na 1/4 MP w Gdańsku, gdzie m.in. Sparta przegrała z Energetykiem 0:3.

W rozmowie z nami trener Tomasz Gajewski powiedział:
Każdy zespół, który jest na poziomie półfinałów Mistrzostw Polski ma aspiracje do tego, by pojawić się w finale i w każdym meczu zostawi wiele serca i dużo zdrowia, aby ten cel spełnić. Odnosząc się do ćwierćfinałów i wygranych meczów 3:0, trener Gajewski zaznaczył, że o ile w półfinałach to już grają mocne zespoły, o tyle poziom niżej zdarzają się drużyny, w kadrach których jest jednak sporo kadetów. Dlatego te wygrane 3:0 mogły się wydawać dość pewne. W kadrze Sparty większość stanowią chłopcy urodzeni w roku 2005, czyli to pierwszy rocznik kategorii juniorów. Tylko trzech jest z rocznika docelowego.
Trener Gajewski dodał również nawiązując do turnieju ćwierćfinałów, że bardzo pomagała tam im miejscowa publiczność, która była siódmym graczem na boisku i ma również nadzieję, że jakaś część pojawi się również na turnieju w Poznaniu. Zapytany o to jak się może ułożyć ten turniej, trener odpowiedział, że półfinały są bardzo specyficznymi turniejami. Można wygrać dwa mecze i nie wejść dalej, a czasem przy nietypowym układzie meczów i wyników, jedno zwycięstwo może taką promocję dać. Juniorzy Sparty Kraków grają także w małopolskiej III lidze, gdzie zajmują pozycję lidera tabeli. Nie ma specjalnych przygotowań do poznańskiej batalii. Klub ma status SMS-u, więc wszystko co potrzeba do optymalnych treningów, siatkarze mają na miejscu na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *