AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Losowanie półfinałów MP kadetek i kadetów – czyli powtórki z naszych finałów wojewódzkich.

Sześć naszych zespołów zostało dziś rozlosowanych do grup półfinałowych Mistrzostw Polski kadetów i kadetek. Ale nas dotyczyć będą tylko trzy. Trzeba jasno powiedzieć, że losowanie iście wielkopolskie, które oprócz Jokera, będzie powtórką z naszych finałów wojewódzkich z małym dodatkiem innych drużyn. W kadetkach na 100% mamy już swojego finalistę.

Bardzo, ale to bardzo ciekawie będzie w półfinale kadetek. Na tym etapie mamy trzy zespoły z Wielkopolski i wszystkie trzy spotkają się na jednym turnieju, którego gospodarzem będzie Energa MKS Kalisz. Jak już pewnie wiecie, a jeśli nie to zaległości możecie nadrobić tutaj, oprócz kaliszanek do półfinałów z drugich miejsc w ćwierćfinałach MP zakwalifikowały się Enea Energetyk Poznań oraz Szamotulanin Szamotuły. Drogę ich przeczytać w linku wyżej, więc nie będziemy się powtarzać. Stawkę naszego półfinału uzupełnia Chemik Olsztyn, który w ćwierćfinałach rywalizował m.in. ze Spartą Złotów. I z informacji jakie posiedliśmy, na Chemika będzie bardzo trzeba uważać, bo to mocny zespół, który swoje kadetki systematycznie ogrywa w II lidze.
Podsumowując nas interesuje grupa 3: Energa MKS Kalisz, Enea Energetyk Poznań, UKS Chemik SMS Olsztyn, UKS Szamotulanin Szamotuły. Jako iż dwie drużyny awansują do ścisłego finału na pewno mamy jednego finalistę, z dużą szansą na dwóch i chyba trochę szkoda, że też na pewno jedna z naszych zakończy grę na tym etapie.

Niemniej ciekawie będzie w półfinale kadetów, gdzie będziemy mieć jeden turniej u siebie z udziałem dwóch naszych zespołów, a trzeci pojedzie w Polskę.
Tym wyjazdowym będzie LOMS Joker Piła Powiat Pilski, który pojedzie do Gdańska. Tam gospodarzem będzie Trefl Gdańsk, który wygrał ćwierćfinał rozgrywany u siebie. W pierwszej fazie pokonał dwa razy po 3:0 Gump Ostrowiec Świętokrzyski oraz ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Również po 3:0 Trefl wygrał w fazie finałowej. Tam zbierać się po porażkach musiały zespoły Dunajec Nowy Sącz oraz łódzka Wifama. Klub z Łodzi mimo porażki z drugiego miejsca awansował do półfinałów.
Kolejnym przeciwnikiem pilan będzie AKS V Lo Rzeszów. Siatkarze z Podkarpacia byli podobnie jak Trefl gospodarzami ćwiartek, w których zajęli drugie miejsce. W pierwszej fazie poszło im dobrze, bo wygrali dwa mecze po 3:0 z Suwałkami i Nakłem. W fazie finałowej 3:1 młoda Resovia ograła Spartę Kraków, a w meczu o pierwsze miejsce przegrała z AZS-em Częstochowa. Ostatnim rywalem będzie zwycięzca i zarazem gospodarz ćwierćfinału – UMKS MOS Wola Warszawa. Na tym turnieju grał Szamotulanin Szamotuły. Siatkarze ze stolicy przeszli ten turniej bez straty seta ogrywając kolejno: Skrę Bełchatów, Szamotulanina, Powiat Kołobrzeski i Volley Jelcz-Laskowice. O drodze Jokera pisaliśmy wcześniej. Niestety nie było to przyjazne losowanie i awans z tego półfinału będzie dla Jokera wielkim sukcesem, za który mocno trzymamy kciuki, bo w każdej z ekip rywali są kadrowicze reprezentacji Polski w tych rocznikach.
Mogliśmy mieć dwóch gospodarzy półfinałów, ale będziemy mieć jednego. Wylosowano w tej roli Enea Energetyka Poznań. Co ciekawe tym drugim gospodarzem mogła być Jedynka Poznań, ale los takiego szczęścia jej nie dał za to zwrócił udziale w półfinale Energetycznym właśnie. Umiarkowanego zadowolenia z losowania nie kryją zresztą trenerzy Jedynki, bo zagrają w Poznaniu, czyli turniej bezkosztowy, co ma zawsze duże znaczenie, a poza tym swojego najtrudniejszego rywala, jakim na pewno jest Energetyk, znają i w finale wojewódzkim go pokonali. Pozostałe zespoły, czyli Norwid Częstochowa i Volley-Jelcz Laskowice również wydają się drużynami do pokonania. Częstochowianie awans wywalczyli na turnieju u siebie, gdzie zajęli drugie miejsce za Gwardią Wrocław. W grupie pokonali siatkarzy z Ostródy i Proszowic, a w fazie finałowej MKS Będzin. Wszystkie te mecze do zera. Jedynie w meczu o pierwsze miejsce przegrali po tiebreaku z Gwardią. Volley Jelcz-Laskowice awansowali z drugiego miejsca z turnieju w Warszawie, gdzie gospodarzem był MOS Wola Warszawa. Bilans turnieju to dwie wygrane i dwie porażki. Wygrane z Stalą Nysa i Skrą Bełchatów, porażka z Powiatem Kołobrzeskim i gospodarzami. Na nasze prognozy duże szanse, że oba poznańskie zespoły zameldują się w finale Mistrzostw Polski.

A poniżej możecie zobaczyć całe losowanie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *