AktualnościJuniorka

Przed półfinałem MP juniorek – ECO Uni Opole.

Skoro zabraliśmy się za juniorów nie może też zabraknąć kilku słów o juniorkach. Wszak na turnieju w Świdnicy będziemy mieć dwa zespoły z Wielkopolski. Prezentację zaczniemy od drużyny Uni Opole.

Siatkarki z Opola to mistrz swojego województwa, choć zaznaczmy, że konkurencji specjalnej nie miały. Awans do półfinałów wywalczyły na turnieju w Wieliczce, gdzie zajęły drugie miejsce. W pierwszej fazie Uni bez straty seta pokonało Set Gorzów Wielkopolski oraz Mikro Ełk, w fazie finałowej 3:1 Developres Rzeszów i w meczu o pierwsze miejsce uległy gospodyniom 0:3.

O kilka słów poprosiliśmy trenerkę drużyny z Opola Dorotę Rusin:

Każdy mecz podczas turnieju ćwierćfinałowego dostarczał osobliwych wrażeń. Każdy przeciwnik reprezentował różny poziom, dlatego trzeba się było bardzo solidnie do tego przygotować. Dziewczyny bardzo poważnie podeszły do swoich obowiązków i dzięki temu zajęliśmy lokatę dającą nam awans. W kadrze trzynastu zawodniczek, sześć jest młodszych niż docelowy rocznik w tej kategorii.
W województwie Uni konkurencji zbyt dużej nie miało, ale spowodowane jest to tym, iż opolskie to najmniejsze województwo, a co za tym idzie zespołów jest też mało. Drużyna z Opola oprócz zmagań w juniorkach grała także na poziomie II ligi. Jednak tam było dość ciężko, gdyż była praktycznie jedynym zespołem, który grał siatkarkami młodzieżowymi. Reszta ekip opierała się na seniorkach, a biorąc pod uwagę rywalizację z zespołami z województwa śląskiego, które akurat siatkarsko jest mocne, ciężko było o dobre miejsce w tabeli. Jednak było to cenne zbieranie doświadczenia, które zdaniem trenerki już zaowocowało na turnieju ćwierćfinałowym. Z naszego wcześniejszego reaserchu usłyszeliśmy, że w kadrze juniorek mogą występować dwie zawodniczki z pierwszego zespołu, ale trenerka Rusin zaprzeczyła naszym doniesieniom. Nie chciała też wprost odpowiedzieć czy jakieś zawodniczki trenują choćby od czasu do czasu z pierwszą drużyną.
Część zespołu trenuje ze sobą już od dłuższego czasu, ale część dołączyła w późniejszym okresie. Nie było specjalnych przygotowań do półfinałów, zespół trenuje wedle standardowego rytmu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *