AktualnościIII liga Mężczyzn

Przedostatnia kolejka III ligi mężczyzn za nami.

Znamy już zespoły, które powalczą w fazie Play-Off. Przedostatnia kolejka, która została rozegrana w miniony weekend dała nam takie rozstrzygnięcia.

17 kolejka rozpoczęła się już w piątek w “derbach Szamotuł”. UKS Szamotulanin gościł po drugiej stronie ulicy od swojej bazy sportowej, w hali “Nałęcz”, gdzie swoje mecze ostatnimi czasy rozgrywa Izomet Wronki. Zdecydowanym faworytem przed tym meczem byli goście, którzy są wiceliderami, a Izomet okupuje ostatnią pozycję w tabeli. Zgodnie z oczekiwaniami wygrali siatkarze trenera Klapczyńskiego, ale momentami swoją grą sprawdzali jego cierpliwość. Wynik 3:0 nie odzwierciedla wyrównanego przebiegu meczu, jednak to Szamotulanin zainkasował 3 punkty.
Orzeł Osiecza podejmował u siebie Piątkę Turek. Aż pięciu setów potrzebowali gospodarze, żeby wygrać to spotkanie. Przerwana seria Kangura Nowy Tomyśl. Po kilku wygranych meczach, siatkarze z Nowego Tomyśla do zera przegrali z Energetykiem Poznań. Pewne trzy punkty zainkasował Joker Piła. Przeciwnikiem młody zespół Jedynki Poznań, który tylko w trzecim secie próbował nawiązać walkę z pilanami przegrywając do 22. Dwa pierwsze sety do 12 i 16. W najciekawiej zapowiadającym się meczu tej kolejki lider Legion Skalmierzyce podejmował Orła Osiek, który jeszcze miał szanse na awans do pierwszej czwórki. Siatkarze ze Skalmierzyc skutecznie pozbawili marzeń gości i wygrali 3:0, przez co Osiek nie ma już szans na play-offy.

Jeśli chodzi o tabelę, to pewne pierwsze miejsce i rozstawienie w play-offach dla Legionu. Potem jednak jest niezwykle ciekawie. Drugi jest Szamotulanin, który ma na koncie 35 punktów. Miejsca 3 i 4 odpowiednio dla Orła Supergadżet Osieczy i Jokera Piła. Obydwa te zespoły mają po 33 punkty, co oznacza, że ostatnia kolejka zaplanowana na nadchodzący weekend to będzie walka na śmierć i życie, aby uniknąć miejsca czwartego po rundzie zasadniczej i trafienia w I rundzie play-offów na Legion Skalmierzyce.

Wszystkie wyniki i tabela dostępna tutaj.