AktualnościMłodziczkaMłodzik

Przegląd lig młodziczek i młodzików.

Kotłuje się w I lidze młodziczek. Zespół A wygrywa z B, B pokonuje C, a C lepsze od A. Tak to mniej więcej wygląda. Może nie aż tak, ale równie ciekawie w pozostałych dwóch ligach. W młodzikach dwa bolidy pilotują resztę stawki.

Zaczynając od I ligi młodziczek cofamy się o tydzień, gdzie w Szamotułach zagrano zaległy turniej z czwartej kolejki. Waży o tyle, że w bezpośrednim pojedynku zmierzyły się dwa zespoły kandydujące na pewno do medalu, a może i mistrzostwa województwa: Szamotulanin vs. MKS Kalisz. Po meczu zakończonym, a jakże, tiebreakiem lepsze szamotulanki. Jednak już w weekend zostały one ograne 2:0 przez Piątkę Turek. W tym samym czasie MKS zanotował dwa zwycięstwa nad UKS 17 Kalisz i po trzech setach Enea Energetykiem Poznań. W tabeli na czele MKS mając 23 punkty, jedno oczko mniej ma Szamotulanin, a dorobkiem 19 trzecia jest Piątka, która ma jednak dwa zaległe mecze do rozegrania, co oznacza, że teoretycznie dziewczyny z Turku mogą zrównać się z MKS-em. Pięknie się to wszystko prezentuje.
W II lidze przoduje SPS BoxPro Volley Piła. Pilanki w sobotę zanotowały ważne zwycięstwo z MKS-em Trzcianką, która w tabeli jest na drugim miejscu. Podium tej ligi uzupełnia Barycz Janków Przygodzki, która w lidze poniosła porażki tylko z tymi dwoma wymienionymi wcześniej zespołami.
W III lidze też ciasno. Prowadzi UKS Środa Wielkopolska, która w ostatniej kolejce przegrała z goniącą ją Spartą Złotów. Obecnie różnica między tymi zespołami to trzy punkty, ale spartanki mają rozegrany jeden mecz mniej. Blisko też trzecia w tabli ASBL Piła.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodziczek do zobaczenia tutaj.

W Lidze Młodzików w ramach I ligi odpoczywał lider – LOMS Joker Piła Powiat Pilski, ale tylko dlatego, że mecz z SKS-em Murowana Goślina rozegrał już wcześniej w ramach szóstej kolejki. W derbach Poznania Energetyk dwa razy pokonał Jedynkę Poznań, choć w drugim meczu dopiero po tiebreaku, co oznacza, że młodszy zespół z osiedla Pod Lipami w Poznaniu z meczu na mecz się rozkręca. Wcześniej poznaniacy z Jedynki udali się do Piły, gdzie odrabiali zaległości z wcześniejszych kolejek, ale tam już nie udało się wygrać nawet seta przeciwko mocnemu liderowi. W derbach Kalisza Jantar dwa razy lepszy od Gromu.
W II lidze serię zwycięstw podtrzymał Progress Września. Tym razem wrześnianie pokonali dwa razy drugi zespół Enea Energetyka Poznań. W drugim dwumeczu Piast Krotoszyn dwa razy lepszy od Piątki Turek. Pauza Tarnovii Tarnowo Podgórne. Bezapelacyjnym liderem jest Progress, który nie przegrał jeszcze meczu. Potem Piast Krotoszyn i Energetyk. Jednak do tabeli w tej lidze nie można się za bardzo przywiązywać, bo występuje tu duża rozbieżność w ilości rozegranych meczów. Przykładowo Progress i Energetyk mają ich już 10, a Tarnovia tylko 4.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze Ligi Młodzików do zobaczenia tutaj.

My z naszą kamerą odwiedziliśmy w minionym tygodniu dwa miejsca. Najpierw byliśmy w Pile na dwumeczu Jokera z Jedynką i po tych meczach rozmawialiśmy z trenerem pilan Jackiem Wysockim oraz debiutującą w roli pierwszego trenera Jedynki – Małgorzatą Anioł. Nie każdy może wie, ale pani Małgorzata to również trenerka akademickich zespołów AWF-u Poznań, o czym również wspomnieliśmy.
Drugim miejscem był turniej młodziczek w Poznaniu. Organizatorem był Enea Energetyk II i jego barwy przed kamerą prezentowała siatkarka Aleksandra Szurek i trenerka Malwina Kucner. Reprezentantem ZSMS-u Poznań był trener Mikołaj Siwierski, a Kaniasiatkę Gostyń – trener Tomasz Poznański. Zapraszamy:

I końcowy standardzik, czyli prosimy pod filmem o lajki, komentarze i suby. Z góry dzięki!

fot. Krispol Września

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *