AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Mało, ale grali seniorzy i seniorki.

W miniony weekend większość zespołów III ligi odpoczywała. Mecze odbyły się w I grupie panów, ale były też dwa mecze zaległe.

Tylko pięć meczów odbyło się w minionym tygodniu w III ligach, z czego dwa to były przekładki. Jedną z nich był pojedynek w III lidze kobiet grupy 2. W Poznaniu ZSMS Poznań przegrał z Mileszą Targowa Górka 1:3. Dzięki tej wygranej Milesza przeskoczyła ZSMS w tabeli z trzeciej na drugą pozycję. Choć jak wszyscy od początku sezonu wiemy i tak wszystkie cztery grające w tej grupie zespoły zagrają w Play-Offach. Stawką tej ligi, jest tylko rozstawienie, na kogo z grupy pierwszej się trafi w fazie pucharowej.

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze III Ligi Kobiet do zobaczenia tutaj.

Trzy mecze ligowe plus odrobienie zaległości w grupie pierwszej III Ligi Mężczyzn. Najpierw prawie zgodnie z terminarzem rozegrana została ósma kolejka. Prawie, bo mecz Opatówka z Volley’em Turek rozegrano przed weekendem. Serię zwycięstw podtrzymali gospodarze, którzy wygrali ten mecz 3:1. Najdłuższy mecz tej serii został rozegrany w Wilczynie, gdzie miejscowe zaplecze drugiej ligi przegrało z młodymi wilczkami z Poznania – Enea Energetykiem 2 – 2:3, mimo że to Wilki z Wilczyna prowadzili już w tym meczu 2:0. Chyba zgodnie z oczekiwaniami najszybszy przebieg miał mecz pierwszej drużyny Energetyka z Zefirem Ostrów Wielkopolski. Gospodarze, którzy mierzą w wygranie swojej grupy bez problemów ograli przyjezdnych 3:0, tracą w cały meczu tylko 16 punktów.
Najważniejsza rzecz w układzie tabeli miała jednak miejsce w niedzielę, gdzie rozegrano zaległy mecz z piątej kolejki, w którym Volley Opatówek spotkał się z Energetykiem pierwszym. Gospodarze jeszcze bez porażki w sezonie i z tylko jednym straconym setem. Energetyk mógł się pochwalić takim samym bilansem zwycięstw. I jak przystało na stawkę mecz był bardzo zacięty. Wystarczy napisać, że po czterech setach wynik na tablicy był remisowy, a dwie partie zakończyły się na przewagi. W tiebreaku więcej zimnej krwi zachowali poznaniacy i rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść 15:11. Pierwsze miejsce w tabeli zachował Volley Opatówek, który ma dwa punkty więcej od Energetyka, ale poznaniacy mają rozegrany jeden mecz mniej z Wilkami Wilczyn. Zakładając, że wygrają za trzy punkty, obejmą wtedy przodownictwo w tabeli. Termin tego spotkania nie został jeszcze ustalony.

My z kolei z naszą kamerą byliśmy na meczu Energetyka 2 z Zefirem Ostrów Wielkopolski. Goście debiutują w tym sezonie na poziomie III ligi i za tę naukę sporo płacą, bo nie wygrali jeszcze nawet seta. Ale dlaczego tak się dzieje i skąd w ogóle pomysł na zgłoszenie się do ligi w rozmowie z kapitanem zespołu Adamem Kaczmarkiem. W filmie również rozmowa z przedstawicielem gospodarzy – Krzysztofem Wichłaczem:

Wszystkie wyniki, tabele i terminarze III Ligi Mężczyzn do zobaczenia tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *