AktualnościJuniorJuniorka

Ruszają finały Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów.

We wtorek pierwsze mecze grupowe podczas finałów MP juniorek i juniorów. Wielkopolskę w obu tych turniejach będzie reprezentować Enea Energetyk Poznań, co jest po raz kolejny fenomenem w skali kraju. Przedstawiamy plan meczów naszych drużyn.

Energetyczni juniorzy rywalizują w Bartoszycach. To tam Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił, aby rozegrać najważniejszy turniej w kategorii młodzieżowej. Energetyczny w swojej grupie mierzyć się będą z Metrem Warszawa, Spartą AGH Kraków i Lechią Tomaszów Mazowiecki. W grupie drugiej rywalizować będą Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, AZS Częstochowa, Gwardia Wrocław i Trefl Gdańsk.
Naszym zdaniem Energetyczni nie powinni narzekać na losowanie grup. Bez wątpienia dużo ciężej wygląda na pierwszy rzut oka grupa druga. Metro w półfinale zajęło drugie miejsce za Treflem, Sparta podobnie za Jastrzębskim, podobnie jak Energetyk swój półfinał wygrała Lechia Tomaszów Mazowiecki, która wyprzedziła AZS Częstochowę. Lechia to wprawdzie obrońca tytułu sprzed roku jednak “środowisko”, w którego głos się wsłuchaliśmy zgodnie twierdzi, że obecna Lechia jest słabsza od tej sprzed roku. Liczymy na awans do czwórki, gdzie powinniśmy spotkać się z kimś z dwójki Jastrzębski – Trefl. O dalsze typy się nie pokusimy.

Plan meczów Energetyka
Wtorek, godz. 10.00: Enea Energetyk Poznań – KS Metro Family Warszawa
Środa, godz. 12.30: Enea Energetyk Poznań – SMS Sparta AGH Kraków
Czwartek, godz. 12.30: Enea Energetyk Poznań – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki

Stężyca będzie z kolei gospodarzem finału juniorek. I oprócz walorów sportowych szykuje się tam wielkie siatkarskie święto. Oprócz meczów organizatorzy zapowiadają wiele innych atrakcji, m.in. szkolenia dla trenerów i rodziców. Nad całością oprawy na turnieju moc sprawować będzie Grzegorz Kułaga, czyli oficjalny reżyser i dj największych wydarzeń siatkarskich w Polsce. W tamtym roku pracowaliśmy z nim podczas Turnieju Kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Łodzi i gwarantujemy, że jest najlepszy w swoim fachu w Polsce, a może i na świecie.
Wracając już do stricte aspektu sportowego to tam reprezentować nas będzie, a jakże, Enea Energetyk Poznań. I nie będziemy ukrywać, że o ile w chłopaków mocno wierzymy i coś nam mówi, że medal jest w zasięgu, o tyle jeśli chodzi o dziewczyny to po prostu na medal liczymy. Marcin Patyk ma wielką moc w swoim zespole, ograny w I lidze, ale też przede wszystkim niezwykle doświadczony w finałach Mistrzostw Polski. To multi medalistki młodszych kategorii wiekowych, więc trema czy wielki turniej nie powinien ich postawić w trudnej sytuacji.
Energetyk zagra w grupie 2 z: Stalą Śrubiarnią Żywiec, Budowlanymi Łódź i Volley’em Wrocław. Grupę 1 stanowią: Wieżyca Stężyca, UKS SMS Police, Solna Wieliczka i Legionovia Legionowo. Tutaj też, jak w przypadku panów, Energetyczne nie powinny narzekać na losowanie. Omijamy w pierwszej rundzie głównego kandydata obok Energetyka do złota – Wieżycę Stężycę i mocną Legionovię.
Patrząc na nasze rywalki to trudne wydają się Budowlane, które po rozpadzie MKS-u Kalisz zainteresowały się niektórymi siatkarkami. Jak wiadomo część trafiła do Energetyka, część do Budowlanych, załapała się również Stężyca. Budowlane oglądaliśmy w tym sezonie raz, w meczu ze Spartą Złotów na ćwierćfinałach MP w Stężycy. Złotowianki, które zajęły u nas czwarte miejsce walczyły z łodziankami jak równe z równymi. Przegrywając wprawdzie 0:3, ale dwa sety na przewagi. Z Volley’em Wrocław, a zwłaszcza ze Śrubiarnią powinno być łatwiej, Warto wspomnieć, że Śrubiarnia w półfinale przegrała z Szamotulaninem.
Naszym zdaniem awans do czwórki powinien być dla Energetyka RACZEJ bezproblemowy. Z drugiej grupy typujemy wyjście Stężycy i Legionovii.

Mecze Energetyka:
Wtorek, godz. 18.00: Enea Energetyk Poznań – #Volley Wrocław
Środa, godz. 15.30: Enea Energetyk Poznań – MUKS LO47 Budowlani Łódź
Czwartek, godz. 18.00: Enea Energetyk Poznań – TS Stal Śrubiarnia SMS Żywiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *