AktualnościSiatkówka plażowa

Rutnicki Cup 2023

Już niebawem rusza Rutnicki Cup 2023. To już 17 edycja tego wydarzenia odbywająca się pod patronatem posła Jakuba Rutnickiego. Otwórzcie kalendarze, wpisujcie daty i przybywajcie.

Rutnicki Cup to cykliczna impreza siatkówki plażowej od lat ciesząca się wielką popularnością, z roku na rok zyskująca coraz większą renomę. Pomysłodawcą i organizatorem jest poseł Jakub Rutnicki, pasjonat sportu, wspierający lokalne drużyny sportowe, nie tylko siatkarskie. W ciągu kilkunastoletniej tradycji w amatorskich turniejach Rutnicki Cup zagrało około 5 tysięcy zawodników. Na turnieje przybywają zawodnicy z Wielkopolski, Pomorza, Mazowsza, Dolnego Śląska. Kto był raz, zwykle wraca, bo atmosfera turnieju nie pozwala o nim zapomnieć i jak magnez przyciąga w kolejnych latach tych, którzy choć raz zawitali na boiska Rutnicki Cup.

Rutnicki Cup to turniej, w którym zagrać może każdy. Grają pary męskie, żeńskie, miksty, osoby w kwiecie wieku, oldboje oraz młodzież. Pierwszych pięć turniejów to eliminacje mające wyłonić najlepsze czwórki, które otrzymają przepustkę do wielkiego finału. Każda para może wystąpić tylko w jednej z pięciu eliminacji. Turnieje są weekendowe, więc jest to świetna opcja na relaks powiązany z aktywnością fizyczną.

Pierwszy turniej odbędzie się 15 lipca na kąpielisku miejskim w Obornikach, kolejny 16 lipca na Plaży Miejskiej w Pniewach. Tydzień później zawitamy do Wolsztyna, gdzie w sobotę na Miejskiej Plaży siatkarze pokażą jak się gra w siatkówkę na piasku, a już kolejnego dnia widzimy się w Chrzypsku Wielkim. Po tych 4 turniejach będziemy znali 75% finalistów. Kto nie zdążył na zawody do tej pory ma jeszcze szansę na awans do finału podczas ostatniego turnieju eliminacyjnego, który odbędzie się w ostatnią sobotę lipca w Sierakowie. A już 30 lipca finalistów witamy w Zbąszyniu, gdzie odbędzie się wielki finał.

Wszystkie turnieje rozpoczynają się o godzinie 10.00. Bądźcie wcześniej, bo zapisy ruszają od 9.30.

Miejsca eliminacji oraz harmonogram:

15 lipca – Oborniki – Kąpielisko Miejskie

16 lipca – Pniewy – Plaża Miejska

22 lipca – Wolsztyn – Plaża Miejska  

23 lipca – Chrzypsko Wielkie

29 lipca – Sieraków  – Słoneczko

30 lipca – Wielki Finał w Zbąszyniu

A my w ubiegłym roku zawitaliśmy do Chrzypska, gdzie porozmawialiśmy z organizatorem.

Wszystkich serdecznie zapraszamy !!!