AktualnościIII liga MężczyznJuniorka

Siatkarski InfoWeekend 27-29 stycznia 2023.

Przed nami ostatnie styczniowe granie. Będzie to dość ubogi rycerz, bo w całości (poza jednym wyjątkiem) pauzuje młodzież. Ze szczeblowców u nas Krispol i mecze II ligi kobiet. Ale i tak każdy znajdzie coś dla siebie.

Przegląd tego co się wydarzy, zacznijmy jednak od tego co się wydarzyło na boiskach w mijającym tygodniu. Najważniejszym wydarzeniem były półfinały kadetów. Przyznamy, że nie ekscytowaliśmy się specjalnie tym wydarzeniem, bo rywalizowały ze sobą dwa zespoły Jokera Piły. Ale koledzy z klubu nie mieli dla siebie taryfy ulgowej. Rywalizowały ze sobą drużyny zgłoszone jako LOMS Joker Piła Powiat Pilski I i LOMS Joker Piła Powiat Pilski II. W pierwszym meczu, którego gospodarzem w protokole byli “pierwsi”, wygrali 3:1. Jednak dzień później w meczu rewanżowym lepszymi do zera okazali się ci z “dwójki”. Dlatego o ostatnim miejscu w finale wojewódzkim musiał zadecydować Złoty Set. W nim lepsi byli ci, którzy wygrali pierwszy mecz 15:10 i to “jedynka” zagra w finale. Przypomnijmy tylko, że pojawi się tam także Joker III, Enea Energetyk Poznań i IUKS Jedynka Poznań. Turniej w dniach 10-12 lutego odbędzie się w Pile.

Ponadto odbył się jeden mecz w III Lidze Kobiet. SPS BoxPro Volley Piła pokonał ZSMS Poznań 3:1. Rewanż zostanie rozegrany 8. lutego i wtedy poznamy komplet półfinalistów. Na rozstrzygnięcie tego meczu czeka SKS Murowana Goślina.

PIĄTEK

A teraz już czas na prezentację tego co się wydarzy w nadchodzący weekend. Wprawdzie nie w Wielkopolsce, ale w Tarnowie rozpocznie się to co interesuje lub powinno interesować kibiców z Wielkopolski. Nasz jedynak w najwyższej klasie rozgrywkowej, Energa MKS Kalisz w Tauron Lidze będzie grać z PWSZ Tarnów. Gospodynie są dość nisko w tabeli, bo dopiero na miejscu dziewiątym na 11 drużyn, po wycofaniu się Legionovii, ale warto zaznaczyć, że w pierwszym meczu, to właśnie siatkarki z Tarnowa pokonały MKS 3:2. Mecz będzie można zobaczyć na antenie Polsatu Sport, początek o godzinie 20.30.

SOBOTA

W Tauron I Lidze Mężczyzn Krispol Września dalej w trudnej walce o utrzymanie. W środę pomarańczowi rozegrali awansem mecz z czwartego lutego przeciwko SMS PZPS Spała i wywieźli stamtąd pewną wygraną 3:0. W sobotę z kolei Krispol zagra u siebie z Olimpią Sulęcin. Goście w tabeli na miejscu jedenastym, można więc wnioskować, że jest szansa na ligowe punkty, które są bardzo potrzebne. Początek meczu o godzinie 17 w hali przy ul. Wojska Polskiego we Wrześni.

Po wygraniu przełożonego meczu przeciwko SMS PZPS Szczyrk (pisaliśmy o tym tutaj) kolejny mecz wyjazdowy przed Enea Energetykiem Poznań w I Lidze Kobiet. Tym razem poznanianki udają się do Legionowa. I wydawać by się mogło, że powinna być to czysta formalność, bo gospodynie okupują ostatnie miejsce w tabeli. Jednak tak łatwo wcale być nie musi. O absurdach w naszej związkowej centrali mogliście przeczytać w naszym serwisie w czasie ostatniego tygodnia. Wyżej też chyba nie jest do końca normalnie, a to za sprawą Legionovii właśnie. Pierwszy zespół tego klubu został wycofany z Tauron Ligi ze względu na problemy finansowe i przede wszystkim zaległości z płatnościami względem zawodniczek i sztabów szkoleniowych z poprzednich lat, sięgających nawet dwa miliony złotych. Co zatem robi Legionovia? Zamyka sobie Tauron Ligę, a zawodniczki przenosi do I ligi. Wszystko pewnie po to, żeby klub utrzymał się w I lidze, ogłosił upadłość, a potem nowym podmiotem pod nowym KRS grał sobie jak gdyby nigdy nic. A wszyscy wierzyciele? Bye bye nasze pieniążki. I tak karuzela będzie się kręcić dalej. Tu Was odeślemy do wywiadu z Alicją Grabką dla Weszło, obecnie reprezentująca nasz kaliski MKS, ale która właśnie z powodu zaległości musiała uciekać z Legionowa. Dlatego w sobotę Enea Energetyk nie zmierzy się z ostatnią drużyną tabeli I ligi, ale z drużyną, która grała wcześniej w Tauron Lidze. Oczywiście poznanianki są faworytem tego meczu, ale nie będzie to taki spacerek, jak można wnioskować po ligowej tabeli. Początek meczu w Legionowie o godzinie 13.30.

Wszyscy nasi drugoligowcy płci męskiej mają swoje mecze na wyjazdach. Enea Energetyk wyjeżdża do boisko lidera Aniołów Toruń, choć Słupca pokazała w ostatniej kolejce, że da się ich ograć. Wspomniany Konspol Słupca ma pauzę w tej kolejce, a Wilki Wilczyn pojadą do Legnicy.
Trzy mecze na ziemi Wielkopolskiej w II Lidze Kobiet. Wczoraj mecz tej kolejki zagrał Biofarm Szamotulanin Szamotuły, który przegrał z Volley Wrocław 1:3. To bardzo zły wynik w kontekście walki o utrzymanie. UKŻPS Koćian wyjeżdża do Aleksandrowa. Ponadto:

gospodarzgośćgodz.miejsce
GLKS Barycz Janków PrzygodzkiEnerga MKS Kalisz II16.30ul. Wysocka 2 63-421 Przygodzice
Energetyk II PoznańŁKS Siatkówka Żeńska14.00Poznań, Grunwaldzka 1
Klub Siatkarski PiłaUKS ZSMS Poznań18.00Piła, ul. Żeromskiego 90

Schodzimy już do naszych wojewódzkich rozgrywek. Trzy mecze rewanżów w ćwierćfinałach III Ligi Mężczyzn. Warto dodać, że dwumecz między Tarnovią Volleyball Tarnowo Podgórne został już rozegrany i zwycięsko wyszedł z nich mistrz poprzedniego sezonu, czyli Tarnovia. A co przed nami?

gospodarzgośćgodz.miejsce
ENEA Energetyk PoznańLOMS Joker Piła Powiat Pilski16.00Poznan, CityZen ul. Droga Debinska 10 C
GKS Zamek GołańczSPS Volley Opatówek16.00Walki Młodych 35, Gołańcz
TSK Orzeł OsiekLUKS Wilki Wilczyn17.00Osiek nad Notecią ul. Główna 58

NIEDZIELA

W niedzielę tylko jeden mecz. Pierwszy pojedynek Ligi Juniorek, którego stawką jest piąte miejsc na koniec sezonu w tej kategorii. Może się wydawać, że to starcie o nic, ale nie do końca. Z rankingu PZPS grup młodzieżowych wynika, że nasze województwo w kategorii juniorek jest najlepsze w Polsce, co oznacza, że do ćwierćfinałów MP delegujemy cztery zespoły. Będą do wszyscy finaliści turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się za tydzień w Szamotułach i z którego relacje będziecie mogli zobaczyć na naszym kanale YouTube. Ale praktycznie w każdym sezonie zdarza się, że jakiś zespół z innego województwa nie wyraża chęci do grania w rozgrywkach szczeblowych. I tu stwarza się wolne miejsce, o które można aplikować. Dlatego jeśli będzie się mieć szczęście w losowaniu, także z piątego miejsca w naszym województwie, można załapać się do ćwierćfinałów. jest więc o co grać.

gospodarzgośćgodz.miejsce
UKS ZSMS PoznańSPS-BOX-PRO-VOLLEY Piła 19.30os. Tysiąclecia 43 Poznań

A za tydzień finały wojewódzkie juniorów (Poznań) i juniorek (Szamotuły).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *