Aktualności

Siatkarski puchar mistrzów przyjedzie na Memoriał Gołasia.

Niespełna 3 tygodnie pozostały do XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia, na którym wielkopolscy kibice podziwiać będą mogli najlepszych siatkarzy na świecie. Organizatorzy zapowiadają, że na imprezę do Zalasewa przyjedzie mistrzowski puchar.

W dniach 23-25 września w Zalasewie pod Swarzędzem odbędzie się XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. Organizatorzy w tym roku zaprosili do udziału: Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, Aluron CMC Wartę Zawiercie, Berlin Recycling Volleys oraz Barkom Każany Lwów. – Poza sportowymi emocjami na najwyższym poziomie, staramy się aby naszą imprezę uświetniały dodatkowe atrakcje – mówi Anna Sumelka, organizatorka przedsięwzięcia. – Dziękuję prezesowi Piotrowi Szpaczkowi za to, że Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przywiezie puchar klubowych mistrzów Europy do Zalasewa – dodaje.

 – Dwukrotny triumf w Lidze Mistrzów był dla nas wspaniałym przeżyciem i spełnieniem sportowych marzeń – mówi Piotr Szpaczek, prezes Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Bardzo chętnie podzielimy się naszą radością z kibicami XVII Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia – dodaje. Dzięki uprzejmości mistrzów Polski fani zgromadzeni na trybunach będą mogli zobaczyć to trofeum z bliska, a nawet zrobić sobie z nim zdjęcie. Kibice siatkówki w Polsce życzyliby sobie żeby do Zalasewa przyjechali również świeżo upieczeni mistrzowie świata. Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw wygrali swoją grupę, w 1/8 finału pokonali także Tunezję. W składach uczestników Memoriału znajduje się czworo reprezentantów naszego kraju – Marcin Janusz, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka (wszyscy ZAKSA) i Bartosz Kwolek (Zawiercie). A także przedstawiciele innych nacji, które walczą o tytuł mistrzów świata – Argentyny, Serbii, USA, Słowenii, Holandii i Ukrainy.   

Pary półfinałowe

Pierwszy półfinał zaplanowano na sobotę 24 września na godzinę 14:45. Zmierzą się w nim Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Barkom Każany Lwów. O 17:30 o awans do finału powalczą Aluron CMC Warta Zawiercie i Berlin Recycling Volleys. W niedzielę odbędą się mecze o trzecie i pierwsze miejsce. Wejściówki na imprezę są jeszcze dostępne. Można je nabyć w serwisie Ticketos.pl pod linkiem – https://ticketos.pl/event/4650/xvii-agrobex-memorial-arkadiusza-golasia.

Kontakt:                                                                                                                  

Jacek Kubiak

Prezes Fundacji Memoriału Arkadiusza Gołasia                                      

biuro@memorialgolasia.pl, kom 782 381 986

Fot. ZAKSAPressFocus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *