AktualnościJuniorJuniorka

Siedem na osiem gra dalej w ćwierćfinałach MP juniorek i juniorów.

W piątek w ćwierćfinałach MP juniorek i juniorów zaprezentowali się już wszyscy nasi reprezentanci. Spisali się na tyle dobrze, że na osiem zespołów, aż siedem pozostało w walce o półfinały.

Przegląd wydarzeń zaczniemy od juniorek i jedynego turnieju, który odbywa się w Wielkopolsce, czyli u Energetyka Poznań. Wczoraj poznanianki gładko pokonały Silesię Mysłowice, a dziś dorzuciły następne 3:0 z kolejnym przedstawicielem Śląska – MUKS-em Sari Żory. Bez straty seta Enea Energetyk przeszedł do fazy finałowej. W drugiej podgrupie szybki mecz zanotował UKS SMS Police z San-Pajdą Jarosław. I podobnie jak Enea z kompletem punktów zameldował się w finale. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie sobotni mecz Energetyka z Policami zadecyduje o pierwszym miejscu w turnieju i ewentualną organizację półfinału, choć tam będzie decydować losowanie.
Na turnieju w Legionowie naszym przedstawicielem jest Szamotulanin Szamotuły. W piątek pojawił się na boisku dwa razy. Najpierw po tylko pierwszym zaciętym secie wygranym do 23, pokonał Pomorzan Szczecin 3:0. Dwie kolejne partie do 12 i 15. W drugim pojedynku przegrał z Volley’em Wrocław 0:3. Pierwsza odsłona wyraźnie przegrana do 16, ale w dwóch pozostałych zabrakło trochę szczęścia, a może zimnej krwi w końcówkach, bo obie zakończyły się wynikami 23:25. W drugiej podgrupie dominowały gospodynie, które wygrały dwa mecze po 3:0. Najpierw z Jokerem Świecie, a potem z Liderem Konstantynów Łódzki. W meczu przegranych lepszy Lider, który wszedł do czwórki. Sytuacja Szamotulanina nie jest ciekawa, bo albo będzie musiał wygrać dwa mecze, albo liczyć na korzystne wyniki przy założeniu, że wygra z Liderem. Jednak wszystko wskazuje na to, że do półfinałów wyjdą Volley z Legonowią. Jutro szamotulanki zmierzą się z gospodyniami, w niedzielę z Konstantynowem.
W Ostrowcu Świętokrzyskim mamy dwa nasze zespoły. W czwartek SPS BoxPro Volley Piła przegrał ze Śrubiarnią Żywiec. Dziś w derbach Wielkopolski musiał uznać wyższość Piątki Turek po czterech setach. W ostatnim meczu Piątka przegrała ze Śrubiarnią 0:3. W sobotę pilanki zagrają o piąte miejsce w turnieju z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Najlepiej w podgrupie bez wielkopolskich zespołów zaprezentowała się Łaskovia Łask, która wygrała dwa mecze. Z drugiego miejsca wyszły gospodynie. Piątka Turek w meczach o półfinały najpierw zagra z Łaskovią, a w niedzielę z KSZO.
Dobre wieści z Mielca, gdzie gra Energa MKS Kalisz. Po wczorajszej przegranej z Wieżycą Stężyca, dziś kaliszanki wyszły na mecz z UKS-em Powiat Kołobrzeski bardzo zmotywowane, bo w całym meczu oddały swoim rywalkom dziesięć punktów. W drugiej grupie najlepsze gospodynie. Z drugiego miejsca wyszedł LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Wydaje się, że Stężyca w tym turnieju jest poza zasięgiem. Bój o drugie, premiowane awansem do półfinału miejsce, MKS powalczy ze Stalą Mielec. I ten mecz już w sobotę. W niedzielę przeciwnikiem MKS-u będzie Nowy Dwór Mazowiecki.

W Grodzie Kraka ćwierćfinał rozgrywa LOMS Joker Piła Powiat Pilski. W piątek zagrał dwa mecze. Najpierw zwycięski 3:0 z BAS-em Białystok, a potem przegrany 0:3 z AKS-em Rzeszów. W grupie drugiej bezkonkurencyjna Sparta Wrocław. Z drugiego miejsca do meczów o półfinały weszła Bzura Ozorków. Ciężko będzie wywalczyć awans Jokerowi. Jeśli w sobotę wygra z gospodarzami droga będzie otwarta.
Dobre wieści z Bydgoszczy. IUKS Jedynka Poznań po dramatycznym czwartkowym meczu z Chemikiem, w piątek wygrała 3:0 ze Stoczniowcem Gdańsk. Choć nie był to łatwy mecz, bo wszystkie sety kończyły się na przewagi. W równoległej grupie najlepszy Jastrzębski Węgiel, co niespodzianką nie jest. Drugie miejsce dla Chełmca Wałbrzych. Co ciekawe Jedynka nie jest w tym turnieju na straconej pozycji. Nie wróżymy wprawdzie zwycięstwa z Jastrzębskim, ale przy pokonaniu Chełmca i wygraniu Jastrzębia z Chemikiem, wszystko się może zdarzyć.
W Kielcach mecz rozgrzewkowy miał Enea Energetyk Poznań. Szybko i bez problemów ograł Błękitnych Ropczyce. W grupie drugiej najlepszy Wybicki Kielce, który wyprzedził Wifamę Łódź po tiebreaku między tymi zespołami. W sobotę przed poznaniakami już trudniejsze zadanie, bo zmierzy się z Wifamą, w niedzielę z Wybickim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *