AktualnościJuniorJuniorka

Tylko Energetyk ze zwycięstwem w pierwszym dniu 1/4 juniorek i juniorów.

W pierwszym dniu ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorek i juniorów cztery nasze zespoły pojawiły się na boisku: Enea Energetyk Poznań, Energa MKS Kalisz, SPS BoxPro Volley Piła i IUKS Jedynka Poznań. I nie była to udana inauguracja, bo zanotowaliśmy tylko jedną wygraną.

Nie ukrywamy, że w głównej mierze koncentrujemy się na turnieju w Poznaniu, którego gospodarzem jest Enea Energetyk. Występujemy tu w dwóch rolach, jako sędzia i przy okazji postawiliśmy naszą kamerę i na naszym kanale YouTube przeprowadzamy transmisję. A że zjawisko bilokacji nie jest jeszcze przez nas opanowane, dlatego w meczach gdy mamy gwizdek w ustach, kamera jest statyczna. Niestety część naszego skromnego zespołu redakcyjnego biega za gorylami po lasach w Rwandzie czy hipopotamami w Ugandzie. Pozytyw taki, że mamy nagrane rozmowy z przedstawicielami władz tamtejszych federacji siatkarskich, więc niedługo zobaczycie jak wygląda siatkówka w Afryce centralnej. Gdy tylko zostaniemy zwolnieni z obowiązków sędziowskich, jakość transmisji poprawimy.

Wracając do sportu w pierwszym dniu turnieju w Poznaniu odbyły się dwa mecze. I nie ma co ukrywać, że dwóch faworytów to wyjścia z tej ćwiartki do półfinału. Najpierw Energetyk bez większych problemów pokonał Silesię Mysłowice, a w drugim po problemach w pierwszym secie, UKS SMS Police ograł Gwiazdę Tarnowskie Góry 3:1. Jutro aż cztery mecze. Zaczynamy tuż po wschodzie słońca, bo o godzinie 9 derbami Śląska: Silesia Mysłowice kontra Sari Żory. Po nich o 11.30 Gwiazda Tarnowskie Góry vs. San-Pajda Jarosław. W sesji popołudniowej, bo o godzinie 14 Energetyk zmierzy się z drużyną z Żor, a po nim o 16.30 UKS SMS Police zagrają z drużyną z Podkarpacia, czyli San-Pajdą Jarosław. Dwie najlepsze drużyny z każdej podgrupy awansują do grupy finałowej.

Wicemistrz Wielkopolski Juniorek – Energa MKS SMS Kalisz rywalizuje na turnieju w Mielcu. Już na początek było tam starcie gigantów, bo zmierzyli się mistrz Polski – MKS Kalisz z wicemistrzem – Wieżycą Stężyca. I wynik jest dla nas rozczarowujący, bo siatkarki ze Stężycy wygrały to spotkanie 3:0. W drugim meczu turnieju Stal Mielec pokonała 3:1 Pogoń Proszowice. Ten wynik nie jest niespodzianką, ale pokazuje, że Mielec nie jest taki silny i MKS mimo porażki ze Stężycą jest dalej w grze i może awansować do półfinałów. Jutro MKS zagra z OPP Powiat Kołobrzeski i nie przewidujemy tam większych problemów. Wystarczy wygrać i od soboty powalczyć o awans, bo nie spodziewamy się też, by siatkarki z Kołobrzegu pokonały Stężycę.

Nie wyszedł też mecz SPS-owi Volley Piła. Piąty zespół z naszego województwa miał też bardzo trudnego rywala jakim był mistrz śląskiego Stal Śrubiarnia Żywiec. Po słabym pierwszym secie przegranym do 9, kolejne wyglądały już lepiej, ale bez sukcesów i przegrane do 19 i 22. W drugim meczu tego turnieju Łaskovia Łask pokonała gospodynie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2. Jutro w tym turnieju będziemy mieć derby Wielkopolski. Przeciwnikiem pilanek będzie Piątka Turek, która potem zagra jeszcze ze Śrubiarnią. I nie ma co ukrywać, że wygrany “naszego” meczu awansuje do rundy finałowej.

Ostatnim wielkopolskim zespołem, który wyszedł na parkiet w czwartek była Jedynka Poznań w ćwiartkach juniorów. I było to mocne uderzenie, bo jej rywalem był Chemik Bydgoszcz. Opromienieni złotem kadetów poznaniacy zagrali bardzo dobry mecz, który przegrali dopiero w tiebreaku i to 14:16. Oznacza to, że chłopaki są w dobrej formie i w jutrzejszym meczu ze Stoczniowcem Gdańsk, spokojnie mogą powalczyć o awans do fazy finałowej. W drugim meczu tego turnieju Jastrzębski Węgiel pokonał Chełmca Wałbrzcych 3:1.

Oprócz wymienionych wyżej zespołów jutro do walki włączą się kolejne nasze zespoły. W juniorkach Szamotulanin na turnieju w Legionowie zagra najpierw z Pomorzanami Szczecin, którzy przegrali dziś z Volley’em Wrocław 0:3, a potem podejmą wrocławianki. Dwie drużyny juniorów wyjdą w piątek na parkiet po raz pierwszy. Mistrz Wielkopolski Enea Energetyk w Kielcach zagra jeden mecz z Błękitnymi Ropczyce, trzeci zespół Wielkopolski – Joker Piła rozegra dwa mecze na turnieju w Krakowie. Najpierw zagra z BAS-em Białystok, a potem z AKS-em Rzeszów. W meczu między tymi zespołami “młoda Resovia” wygrała 3:0. Oby w piątek było lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *