Aktualności

Superpuchar Polski kobiet i mężczyzn rozstrzygnięty

Znamy rozstrzygnięcia w Superpucharze Polski. W tym samym dniu na tej samej hali rozegrane zostały mecze kobiet i mężczyzn. W meczu kobiet zmierzyły się zespoły Grupa Azoty Chemik Police i Developres Bella Dolina Rzeszów. Obie drużyny mogliśmy niedawno oglądać podczas Amica Cup, który odbył się we wrześniu w Szamotułach. Polskie zespoły musiały ustąpić miejsca zespołom z Niemiec – puchar ponownie zdobył zespół Dresdner Sportclub 1898, który wyprzedził Sport Club Potsdam e.V.

Mecz pomiędzy Policami i Rzeszowem był rewanżem za mecz na Amica Cup. Wówczas zwyciężyły w tie-breaku zawodniczki z Polic, które ostatecznie zajęły 3 miejsce w turnieju. Natomiast w Lublinie w Superpucharze Polski po zaciętym meczu triumfowały rzeszowianki, które wygrały 3:2 zdobywając 10 punktów z rzędu w tie-breaku.

W Szamotułach gościliśmy 2 drużyny niemieckie, które ligowe granie rozpoczęły 6 października. Zwyciężczynie szamotulskiego turnieju – zespół z Drezna po 2 wygranych meczach i jednej porażce zajmuje obecnie 6 miejsce w lidze niemieckiej. W ubiegłym sezonie ligowe zmagania panie zakończyły na 1 miejscu, zajęły 3 miejsce w Pucharze Niemiec i 2 miejsce w Superpucharze. W Szamotułach dziewczęta wspierane kibicami wygrały z krajowym rywalem oraz rzeszowiankami, natomiast przegrały z policzankami. O swoich pomeczowych wrażeniach i wsparciu kibiców opowiedziały nam podstawowe zawodniczki: środkowa Monique Strubbe oraz rozgrywająca Sarah Straube.

Zawodniczki z Poczdamu świetnie rozpoczęły sezon i zajmują 2 miejsce w tabeli po 3 zwycięstwach. W poprzednim sezonie zespół zdobył brązowy medal w rozgrywkach ligowych. W Szamotułach drużyna ograła obie polskie drużyny i przegrała z ligowym rywalem. O turnieju i planach na najbliższy sezon opowiedział nam trener dużynu z Poczdamu znany z polskiej hali Guillermo Naranjo Hernandez.

Już w najbliższy weekend oba zespoły zmierzą się ze sobą w hali w Dreźnie. Czy gospodynie powtórzą wynik z Amica Cup?

Kolejny pojedynek pomiędzy zespołami z Rzeszowa i Polic zaplanowany jest na 4 grudnia w Rzeszowie w 11 kolejce Tauron Ligi.

W Superpucharze Polski mężczyzn zmierzyły się ze sobą zespoły mistrza Polski ubiegłego sezonu – Jastrzębskiego Węgla oraz Klubowego Mistrza Europy – Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którą gościliśmy na Memoriale Arkadiusza Gołasia w Zalasewie. Po dwóch wygranych setach do 18 i 22, siatkarze z Jastrzębia oddali pole kędzierzynianom, którzy prawie cały trzeci set prowadzili. Jastrzębianie jednak nie poddali się i i wygrali trzecia partię 30:28 i cały mecz 3:0.

Najbliższy mecz pomiędzy tymi zespołami już 10 listopada w Kędzierzynie.