AktualnościIII liga Mężczyzn

Derby Energetyka Poznań w III lidze mężczyzn.

Może nie sensacją, ale na pewno sporą niespodzianką można nazwać końcowy wynik spotkania, jakie odbyło się w minioną sobotę na poznańskiej Chwiałce. W derbach Energetyka w ramach III ligi drugi Zespół (kadet) po pięciosetowej batalii pokonał pierwszy Zespół (juniora).

Początek spotkania był wyrównany i przez większą część seta wynik oscylował w okolicach remisu. Dopiero w końcówce tej partii Junior uzyskał niewielką przewagę, którą utrzymał do końca. Ostatecznie set na korzyść pierwszego Zespołu w stosunku 25:23.

Drugi set mniej więcej do połowy tej partii miał podobny przebieg. Do stanu 14:14 obie drużyny toczyły wyrównany bój i dopiero wejście na zagrywkę Krystiana Hauka zmieniło obraz seta i spowodowało duże problemy z odbiorem po stronie Juniora. Sześć kolejnych punktów padło łupem Kadeta, co ostatecznie przyczyniło się do wyrównania stanu spotkania na 1:1.

Można powiedzieć, że 3 set to kalka drugiego z tą różnicą, że odjazd Kadeta zaczął się od stanu 12:11. Tm razem w rolę kata na zagrywce wcielił się Wiktor Mackiewicz. Konsekwencja w grze Energetyka II dała zwycięstwo w tej części meczu 25:16.

Podrażniony Junior w kolejnym secie pokazał, że nie zamierza godzić się z porażką i bezapelacyjnie wygrał 4 seta do 15.

O wszystkim miał zdecydować tie-break. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, co powodowało, że gra była bardzo wyrównana. 3:3, 7:7 i 8:7 dla Juniora na przejściu. Kolejny punkt Energetyka I i piłka w górze na wynik 10:7 mogły zdecydować o ostatecznym zwycięstwie Juniora. Jednak spektakularny pojedynczy blok Artura Beckera dał dodatkowy impuls Kadetowi, który zmobilizował się po raz ostatni i od stanu 7:9 pozwolił Juniorowi zdobyć tylko 2 punkty. Ostatecznie górą Kadet, który wygrywa piątą partię 15:11 i cały mecz 3:2.

Gratulujemy Energetykowi II pierwszego zwycięstwa w III lidze.

Wierzymy, że obie poznańskie drużyny będą piąć się w górę tabeli dzięki zwycięstwom w kolejnych spotkaniach. Energetyk I w najbliższą sobotę podejmuje KS Volley Wieleń, a Energetyk II jedzie do Piły na spotkanie z II drużyną UKS SMS Joker Piła.

Tekst i zdjęcia: Sebastian Okoń.

Terminarz, wyniki i aktualne tabele III Ligi Mężczyzn dostępne tutaj.

2 komentarze do “Derby Energetyka Poznań w III lidze mężczyzn.

  • W 5 kolejce 3 ligi mężczyzn macie powtórzone spotkania z 4 kolejki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *