Aktualności

Święto siatkówki pod znakiem „10” w Dopiewie!

W niedzielę 10.10.2021r. o godz. 10 Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie zorganizował AMATORSKI TURNIEJ w PIŁKĘ SIATKOWĄ o PUCHAR  DYREKTORA GOSiR z udziałem aż 12 drużyn z Wielkopolski!

Pierwotnie w imprezie miało wziąć udział „tylko” 10  zespołów, ale w związku z zainteresowaniem tym turniejem aż 18 drużyn(!), organizatorzy postanowili rozszerzyć listę uczestników do 12. Zostali oni podzieleni na 4 trzyzespołowe grupy, których zwycięzcy stoczyli walkę o najcenniejsze nagrody. Ale co ważne, system turnieju rozgrywanego na 2 boiskach, pozwolił każdej z drużyn rozegrać 4 mecze. Ostatecznie po 6,5 godzinach rywalizacji i 24 spotkaniach Puchar Dyrektora GOSiR w Dopiewie wywalczyli „Cichociemni” Poznań, pokonując w finale 2:1 AS Izomet Wronki. Tie-break potrzebny był także do wyłonienia zwycięzcy w „małym finale”. Ostatecznie 3 lokatę zdobyło „Acapulco Stallion” Poznań, po wygranej z „Taśmą Team” Granowo.

Czołowe 4 drużyny otrzymały z rąk dyrektora GOSiR Marcina Napierały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki z zajętym miejscem, podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe zespoły (Dąbrówka Gniezno, Orion Poznań, Force In Us Volleball Stęszew, Janusze Poznań, Patchwork Volleball Team i Czarne Owce z Poznania oraz Frends i Monday 21 z Dopiewa). Pierwsze 3 drużyny tego turnieju rywalizują na co dzień w Lubońskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki, co jak widać procentuje wynikami na takich zawodach, jak te w Dopiewie. Statuetkę „MVP Turnieju” sędziowie WZPS Ł. Mischke i N. Idkowiak przyznali Tomaszowi Malińskiemu z „Cichociemnych”, cała ta trójka na zakończenie zawodów w nagrodę za świetną postawę w całej imprezie otrzymała prezenty także ufundowane przez GOSiR.

Duże zainteresowanie środowiska siatkarskiego, ponad 100 zawodników z 12 ekip i pochlebne słowa za organizację spowodowały, że prawdopodobnie w styczniu 2022 r. GOSiR w Dopiewie zorganizuje podobny turniej. O jego szczegółach będziemy oczywiście informować, tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z niedzielnej imprezy, dostępnej na stronie https://gosir.dopiewo.pl/.

Opracował: Mariusz Frąckowiak – GOSiR w Dopiewie