AktualnościIII liga Kobiet

Przed czwartą kolejką III Ligi Kobiet.

Przed nami czwarta kolejka III Ligi Kobiet. W obu grupach wyłapaliśmy po jednym rarytasie. W grupie 1 spotkają się dwie niepokonane jak dotąd zespoły, a w grupie 2 odbędą się derby.

W grupie 1 bez wątpienia najciekawiej zapowiada się pojedynek niepokonanych jak dotąd zespołów SPS Volley Piła i UKS-u Milesza Targowa Górka. Zespół gospodyń w dwóch pierwszych kolejkach wygrał za 3 punkty z KTPS Konin i Orlikiem Miłosław. W ostatniej kolejce dopiero po 5 setach zwyciężył SKS Murowaną Goślinę. Z kolei siatkarki z Targowej Górki we wszystkich meczach zdobyły komplet punktów. Po kolei rozprawiały się z MKS-em Trzcianka, KTPS Konin i Orlikiem Miłosław.
W pozostałych meczach SKS Murowana Goślina, która dotąd zanotowała jedną porażkę ze wspomnianym już zespołem z Piły, zagra z MKS-em Trzcianką. Pierwszych punktów przeciwko Energetykowi Poznań szukać będzie u siebie KTPS Konin. Poznanianki wygrały na razie tylko raz. Z kolei lider tabeli KS Volley Piła dobrą zwycięską passę będzie chciał kontynuować na wyjeździe w Miłosławiu.
Z wiceprezesem klubu z Piły, a zarazem trenerem Przemysławem Lachem rozmawialiśmy podczas ostatniego meczu przeciwko KTPS Konin:

W grupie 2 lider tabeli GLKS Barycz Janków odpoczywa. Jednak wszystkie oczy będą skierowane na Turek, gdzie rozegrane zostaną derby: KS Volley Turek kontra UKS Piątka Turek. Patrząc na tabelę faworytem wydaje się być zespół Piątki, który w trzech meczach przegrał tylko raz i to po tiebreaku z MKS-em Kalisz. Gospodynie zagrały do tej pory tylko raz i to z Baryczą Janków Przygodzki, przegrywając 0:3, ale po niezłym spotkaniu.
W pozostałych meczach Koliber Ostrzeszów zmierzy się z Siatkarzem Jarocin. Obydwa zespoły do tej pory mają po jednym zwycięstwie na koncie. Największe rozczarowanie tego sezonu – Kaniasiatka Gostyń podejmie MKS Kalisz. A dlaczego piszemy o rozczarowaniu przywołując zespół z Gostynia? Bo w tamtym sezonie grał w play-offach, a w tym nie zdobył nawet punktu. Ba, nawet seta. Z tego co wiemy, to uszczpliła się kadra i trzeba czasu, żeby tam wszystko poukładać. Może w najbliższym meczu ta seria się odwróci.

Kompletny terminarz oraz aktualne tabele III Ligi Kobiet znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *