AktualnościIII liga KobietIII liga MężczyznJuniorJunior MłodszyJuniorkaJuniorka MłodszaMłodziczkaMłodzik

Terminarze na sezon 2023/2024 dostępne.

Rzadko to robimy, ale tym razem trzeba pochwalić Wydział Rozgrywek WZPS za tak szybko skonstruowane terminarze na kolejny sezon. Jest już prawie wszystko jeśli chodzi o pierwsze etapy (szkoda, że nie ma chociaż terminów kolejnych etapów), oprócz III Ligi Mężczyzn, a my publikujemy je jako pierwsi. Czas na rezerwacje terminów.

Nie wiemy dlaczego nie ma akurat III Ligi Mężczyzn i pozostaje nam się tylko domyślać, bo system rozgrywek nie jest specjalnie skomplikowany, a i fakt, że to rozgrywki seniorskie powoduje, że nie ma jakiś specjalnych kolizji ze zgrupowaniami młodzieżowych kadr czy ferii szkolnych. Pozostaje nam jedynie gdybać, że może to sprawa niespecjalnie równego podziału na grupy, jeśli chodzi o rozmieszczenie terytorialne. Nasze wątpliwości zgłaszaliśmy tuż po losowaniu i możecie o tym przeczytać TUTAJ.

III Liga Kobiet swoją inaugurację będzie mieć w dwóch terminach. Grupa 2, która składa się z siedmiu drużyn zacznie 23 września, bo ma do rozegrania więcej kolejek niż grupa 1, która liczy sześć zespołów i zacznie grę tydzień później. Również długość pierwszego etapu będzie różny, bo o tydzień dłużej grać będą w grupie drugiej i skończą 6. stycznia, gdy grupa pierwsza ostatnią kolejkę rozegra 16 grudnia. Przypominamy, że do Play-Offów awansują po cztery drużyny z każdej grupy. Pełen terminarz III Ligi Kobiet do zobaczenia TUTAJ.

Juniorzy grają w tym sezonie systemem turniejowym. Drużyny podzielono na trzy grupy po trzy zespoły. Każdy będzie gospodarzem, a zagramy po jednym turnieju w październiku, listopadzie i grudniu. Zwycięzcy bezpośrednio awansują do finału wojewódzkiego, a drużyny z miejsc drugich zagrają baraż o ostatnie wolne miejsce w finale. Pełen terminarz dostępny TUTAJ.

W Lidze Juniorek awans do finału wojewódzkiego będzie trochę dłuższy. Najpierw dziewięć zespołów podzielonych na trzy grupy powalczy o awans do etapu drugiego, gdzie dołączą MKS Kalisz i Enea Energetyk Poznań. I dopiero z drugiego etapu będzie możliwość wywalczenia awansu do finału wojewódzkiego. Etap I turniejowy, trzy turnieje u trzech różnych gospodarzy, a grę zaczniemy już 24 września. Terminy etapu II nie są jeszcze znane. Wszystko o juniorkach znajdziecie TUTAJ.

Kadeci zagrają systemem ligowym, czyli każdy z każdym, ale co ważne bez meczów rewanżowych. Przez co do finału wojewódzkiego zespoły rozegrają dziewięć meczów. Czy to dużo czy mało nie nam oceniać. Ale może trochę zabraknąć meczów na tym najwyższym, wyrównanym poziomie, żeby dobrze przygotować się do meczów na szczeblu centralnym. Zaczynamy 1. października, a ostatnia kolejka zaplanowana na 20. stycznia. Szczegóły do zobaczenia TUTAJ.

Liga Kadetek trochę przypomina grę w juniorkach. Czyli najpierw mamy dwanaście zespołów podzielonych na trzy grupy, które turniejowo będą chciały dostać się do drugiego etapu. Dwie takie z każdej grupy taką promocję uzyskają, gdzie dołączą do nich medaliści z poprzedniego sezonu i taka paczka stworzy jedną wielką grupę złożoną z dziewięciu drużyn, która systemem turniejowym powalczy o awans do finału wojewódzkiego. Pierwsza kolejka kadetek zaplanowana została na 1. października, a ostatni turniej I etapu zostanie rozegrany 5. listopada. Pełny terminarz znajdziecie TUTAJ.

Liga Młodzików w nadchodzącym sezonie zbudowana jest z dwunastu drużyn. Podzielone na trzy grupy, z których dwie najlepsze awansują do II etapu walczącego o finał wojewódzki. Podobnie jak w innych przypadkach znamy na razie tylko terminy I etapu. Zacznie się on 30. września, a zakończy 21. października. Szczegóły TUTAJ.

Młodziczki podobnie jak ich starsze koleżanki z III ligi rozpoczną swoją rywalizację w dwóch terminach. A to dlatego, że cztery grupy składają się z czterech drużyn, a pięć z trzech. I właśnie te grupy czterozespołowe zaczną grę wcześniej, bo już 23. września. Koleżanki z innych dołączą tydzień później. Koniec I etapu, z którego zwycięzcy awansują do II tworząc I ligę skończy się 14. października. Wszystko jest rozpisane TUTAJ.

Oprócz wielkopolskich terminarzy na naszej stronie znajdziecie też pełne rozgrywek szczeblowych. Standardowo oprócz II Ligi Kobiet, gdzie mamy pięć naszych przedstawicieli – czterech w grupie pierwszej i jednego (GLKS Barycz Janków Przygodzki) w grupie trzeciej. Swoją drogą szkoda, że PZPS przeniósł z tej wielkopolskiej grupy Janków do innej. Kompletny terminarz jest również dostępny II Ligi Mężczyzn. Tu mamy czterech reprezentantów Wielkopolski w jednej grupie. Pierwszy raz publikujemy również terminarz I Ligi Kobiet. Ale skoro mamy już tam dwie nasze drużyny, to stwierdziliśmy, że warto taką dodatkową zakładkę zrobić, abyście wyników Energetyka czy KS Piły nie musieli szukać w innych miejscach.

W kolejnych dniach postaramy się też rozpisać kolejne etapy poszczególnych kategorii. Może jeszcze nie z terminami, bo tu jesteśmy uzależnieni od WZPS-u, ale żeby obrazowo pokazać co się stanie z poszczególnymi drużynami w zależności od zajętych miejsc w I etapach.

A jeśli macie jakieś pomysły lub sugestie co zmienić w działaniu naszego serwisu lub chcecie wspomóc nas w tworzeniu treści zapraszamy do kontaktu. Jak zawsze przed sezonem zachęcamy do nadsyłania wpisów, komentarzy, zdjęć czy video z Waszych klubów. Opublikujemy w całości lub pomożemy zredagować.
W poprzednich latach udostępnialiśmy wszystkie oznaczenia na Facebooku naszego serwisu, jednak gdy w trakcie sezonu pojawiało się tego już po kilkadziesiąt dziennie, musieliśmy od tego pomysłu odejść, bo nasze publikacje stałyby się spamem. Co nie oznacza, że nie prosimy o takie oznaczenia. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco z wiadomościami i wykorzystujemy je do publikacji treści.

Zatem zbieramy jeszcze energię na nadchodzący sezon, by wkrótce ruszyć z pełną parą miejmy nadzieję, z Waszą pomocą i zaangażowaniem.

3 komentarze do “Terminarze na sezon 2023/2024 dostępne.

  • witajcie, jestem nowa w tym środowisku, czy mógłbyś podpowiedzieć gdzie gra ESK Skra Bełchatów w tym sezonie? bo na podstawie własnych poszukiwań nic nie zrozumiałem ????

  • Polecam kontakt z łódzkim związkiem piłki siatkowej. Oni będą bardziej kompetentni w rozeznaniu klubów z ich województwa.

  • Dziękuję, ale Łódzki Związek Piłki Siatkowej nie pomogli mi i wysłali do Skra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *