AktualnościIII liga Mężczyzn

Trzy zespoły nadal walczą o II ligę mężczyzn.

Dobre wyniki zanotowały nasze zespoły w walce o awans do II ligi mężczyzn. Na 4 zespoły, w dalszej grze pozostały trzy.

Najlepiej spisał się Mistrz Wielkopolski Legion Skalmierzyce. Był gospodarzem turnieju, w którym uczestniczyli również Joker Piła, Toruńskie Anioły oraz UKS Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg.
Pierwszy mecz przeciwko zespołowi z Torunia okazał się dla Legionu meczem najtrudniejszym, bo tylko w nim, skalmierzycanie stracili seta. W meczach przeciwko Jokerowi oraz zespołowi z Kołobrzegu, Legion był nie do zatrzymania i pewne wygrał dwa razy do zera. Z kompletem zwycięstw wygrał turniej i będzie gospodarzem finału, w którym wygrany zapewni sobie grę na szczeblu II ligi w następnym sezonie.

Fot. Facebook Legion św. Katarzyny Skalmierzyce

Na tym samum turnieju rywalizował nasz drugi przedstawiciel – Joker Piła. Podopieczni Tomasza Aszemberga przegrali tylko z Legionem, a pokonując zespoły z Torunia i Kołobrzegu, zapewnili sobie drugie miejsce w turnieju. Podobnie jak gospodarze będą walczyć dalej o awans do II ligi. Joker na swój turniej wyjedzie do Żyrardowa.

Fot. Facebook UKS SMS Joker Piła
Fot. Facebook Legion św. Katarzyny Skalmierzyce

Do horrorów przyzwyczaił nas już w tym sezonie UKS Szamotulanin. Ten grał na turnieju w Bydgoszczy. Młodzież Łukasza Klapczyńskiego pierwszy mecz zagrała przeciwko gospodarzom – Chemikowi Bydgoszcz. Ulegli 1:3, ostatnią partię przygrywając 24:26. W drugim meczu Szamotulanin wygrał 3:1 z Olimpią Kisielice. O drugim miejscu premiowanym awansem decydował mecz z GLKS Laskowa, która przed tym meczem również miała na swoim koncie zwycięstwo i porażkę. Pierwszy set dla Laskowej, dwa kolejne dla Szamotulanina. Czwarty znów dla GLKS i o awansie dalej decydował tiebreak. W nim horror, ale z happy end’em 17:15 i Szamotulanin z drugiego miejsca za Chemikiem awansuje dalej. Za dwa tygodnie awans o II ligę rozstrzygnie się na turnieju w Kobyłce.

Fot. Facebook UKS Szamotulanin

Nie wyszedł z kolei wyjazd na turniej do Krakowa naszemu czwartemu przedstawicielowi. Orzeł Supergadżet Osiecza przegrał wszystkie mecze. 1:3 z Powiślakiem Końskowola i po 0:3 z Wawelem Kraków oraz Kępa MOSiR Dębica. Tym samym Orzeł zakończył już sezon 2020/2021.