AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Energetyk i MKS Kalisz organizatorami 1/2 finałów MP.

Znamy już podział grup w półfinałach Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów. W Wielkopolsce odbędą się dwa turnieje.

Wśród kadetek nasze województwo na etapie półfinałów Mistrzostw Polski ma dwa zespoły: Enea Energetyk Poznań i Energa MKS Kalisz. Losowanie przydzieliło poznanianki do grupy 1. Organizatorem będzie ŁKS Łódź, a stawkę uzupełniają Joker Świecie i NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki.
ŁKS to zwycięzca ćwiartki z Mielca. Joker Świecie zajął drugie miejsce na turnieju w Warszawie, na tym samym miejscu zakończył zmagania NOSiR na turnieju w Białymstoku. Energetyk z kolei wygrał swój turniej w Opolu.
Energa MKS Kalisz będzie organizatorem półfinału. Do Kalisza przyjadą SMS Police – drugie miejsce na turnieju u siebie (lepsza Śrubiarnia Żywiec), Legionovia Legionowo – zwycięzca turnieju w Zielonej Górze oraz Volley Wrocław, drugie miejsce na turnieju w Opolu, gdzie wygrał w Energetyk.

Jeśli chodzi o kadetów, to podobnie jak w przypadku kadetek jedna z naszych drużyn będzie grać na wyjeździe, druga wystąpi w roli gospodarza.
Do Bydgoszczy pojedzie Szamotulanin. Chemik był także gospodarzem turnieju ćwierćfinałowego, którego został zwycięzcą. Szamotulanin awans wywalczył na turnieju w Warszawie, którego gospodarzem był UMKS MOS Wola Warszawa – zwycięzca. Stawkę uzupełniają Metro Warszawa (zwycięzca turnieju w Jastrzębiu) i Wifama Łódź (drugie miejsce na turnieju w Rzeszowie. Konkurencja jak widać, piekielnie silna.
Energetyk turniej półfinałowy zorganizuje na własnych obiektach. Do Poznania przyjadą: Chełmiec Wałbrzych – drugie miejsce z Bydgoszczy, Czarni Radom – zwycięzca z Kędzierzyna-Koźla i Jastrzębski Węgiel – drugie miejsce na turnieju u siebie.

Ze względów obostrzeń pandemicznych oficjalny termin półfinałów nie jest jeszcze znany. W kuluarach mówi się jednak o dacie 28-30.04. Podkreślamy jednak, że to informacje NIEOFICJALNE. Jak termin zostanie potwierdzony przez PZPS, poinformujemy.