AktualnościIII liga Mężczyzn

Udany weekend naszych szczeblowców.

Bardzo dużo ważnych rzeczy miało miejsce w ostatni weekend w wykonaniu naszych drużyn szczeblowych. Z uwagą patrzyliśmy na Enea KS Piłę, derby Wielkopolski w II Lidze Mężczyzn w fazie Play-Off oraz turnieje półfinałowe o II Ligę Mężczyzn z udziałem naszych ekip.

Kilka zdań jednak trzeba wspomnieć o Energa MKS-ie Kalisz. Nasz jedynak w najwyższej klasie rozgrywkowej przegrał dwumecz z Unii Opole z poznaniakiem Nicolą Vettorim jako trenerem i rozgrywającą Julią Bińczycką i w tym sezonie zajął ósme miejsce. Na pewno jest to poniżej oczekiwać włodarzy klubu, którzy przypomnijmy podziękowali w trakcie sezonu za współpracę trenerowi Marcinowi Widerze, a stery zespołu przekazali jego asystentowi Przemysławowi Michalczykowi. Poprawy wyników raczej nie zauważono, a i miejsce w tabeli ostatecznie gorsze niż przed rokiem. Na pewno sporym problemem była kontuzja Alicji Grabki, która nie mogła zagrać w końcówce sezonu. W przestrzeni publicznej pojawiły się też różne wiadomości o problemach i rzekomym kilku milionowym zadłużeniu. Klub wydał nawet komunikat, który jest tak obszerny i wyczerpujący, że możemy go zacytować w całości: “Miejski Klub Sportowy Kalisz Sp. z o.o. dementuje wszystkie informacje pojawiające się i rozpowszechniane w przestrzeni medialnej.” Co ważne, na dzień dzisiejszy klub zgłosił akces do Tauron Ligi w przyszłym sezonie i ma wystąpić w rozgrywkach.

Przejdźmy teraz do czystego sportu i zejdźmy poziom rozgrywkowy niżej. Enea Klub Siatkarski Piła po wygraniu pierwszego meczu Play-Off nad BAS-em Białystok po tie-breaku również w rewanżu zafundował swoim kibicom podwyższone ciśnienie. Rewanż również odbył się na dystansie pięciu setów i podobnie jak tydzień wcześniej w Pile, to klub zarządzany przez Michała i Przemysława Lachów schodził z boiska w roli triumfatorów. Oznacza to, że pilanki zagrają w turnieju finałowym, w którym zmierzą się zwycięzcy Play-Offów. Oprócz pilskiego KS-u zobaczymy tam: LOS Nowy Dwór Mazowiecki, który w dwóch meczach rozprawił się z Legionovią, MKS Imielin zwyciężywszy 2:0 Nike Węgrów oraz Sokół Mogilno. Ten dopiero dziś w trzecim meczu pokonał San-Pajdę Jarosław. Z informacji jakie posiadamy turniej finałowy zostanie rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim, choć KS Piła również złożył akces do organizacji.

W sobotę i niedzielę rozegrane zostały mecze numer trzy i cztery w Play-Off II Ligi Mężczyzn. Mieliśmy tu starcie dwóch naszych zespołów: LUKS Bajenka Budownictwo Wilki Wilczyn oraz Enea Energetyka Poznań. W lidze na drugim miejscu Wilki, na trzecim – Energetyk. Po dwóch pierwszych meczach był remis 1:1. Najpierw po pięciu setach w Wilczynie wygrali gospodarze, dzień później lepsi goście 3:1. Dlatego też w poprzednim wpisie o tym pojedynku, więcej szans dawaliśmy Energetykowi. I wyszło nasze znawstwo i gdybanie… Zarówno w sobotę i niedzielę bezsprzecznie lepszą drużyną były Wilki, którzy wygrali obydwa mecze w Poznaniu najpierw 3:0, potem 3:1 i awansowali do półfinałów o I ligę. Dwa turnieje finałowe zostaną rozegrane w Warszawie i Krakowie, gdzie prawdopodobnie pojadą nasi przedstawiciele.
Po tym meczu rozmawialiśmy z trenerami obu drużyn: MIchałem Muszyńskim z Wilków Wilczyn oraz Dominikiem Hajdukiem z Energetyka Poznań.

Dwie nasze ekipy z III ligi walczyły w ostatni weekend w półfinałach o II ligę. Mistrz Wielkopolski Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne grała na turnieju w Mrzeżynie, którego gospodarzem był SUS Travel Elephant Trzebiatów. Po dwóch pierwszych wygranych meczach i zapewnieniu już sobie awansu do finałów, w ostatnim meczu lepsi od tarnowian okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:0. Tarnovia do walki o II ligę pojedzie do Brzegu Dolnego. Oprócz gospodarzy pojawią się tam również ekipy LKS Cichy Nałęczów i z Belska Dolnego.
Tego samego Belska, z którym rywalizował Zamek Gołańcz. Po pierwszym meczu przegranym właśnie z gospodarzami, dwa kolejne należały już do Zamku. Najpierw ograli UKS Centrum Augustów 3:1, a w rozstrzygającym meczu o awans do finału, siatkarze z Gołańczy w trzech setach pokonali Wifamę Łódź. O II ligę Zamek będzie grał w Strzyżowie. Tam pojawią się jeszcze zespoły Talentu Cieszyn i z Trzebiatowa, który wygrał grupę z Tarnovią. Zatem obie nasze ekipy mogą się wymienić doświadczeniami na temat swoich przeciwników. Turnieje zostaną rozegrane w dniach 26-28 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *