Aktualności

W derbach Wielkopolski Piła lepsza od Enea Energetyka Poznań.

W sobotę 30.10.2021 w hali C przy ul. Spychalskiego 36 w Poznaniu zostało rozegrane spotkanie 2 ligi siatkówki mężczyzn. Enea Energetyk Poznań zmierzył się z KPS Stalpro Joker Powiat Pilski.

Enea Energetyk Poznań rozwija siatkówkę na każdym poziomie, we wszystkich kategoriach wiekowych. Zespół drugoligowych siatkarzy to połączenie wychowanków Energetyka z doświadczonymi siatkarzami, którzy dołączyli do poznańskiego klubu. Zawodnicy mają za sobą 5 rozegranych meczów i zajmują 5 miejsce w tabeli.

fot. lepszyPoznań Piotr Rychter

Sobotnie derby wielkopolski były na korzyść drużyny z Piły. W pierwszym i drugim secie tempo gry narzucili przyjezdni i pokonali energetycznych do 12 i 23. W trzeciej odsłonie meczu mogliśmy zobaczyć spektakularne siatkarskie widowisko. Energetyczni weszli w set zdeterminowani i rozpoczęli set punktowymi akcjami po kapitalnym rozegraniu Tymona Majewskiego – Nowaka. Końcówka seta była popisem energetycznych w elemencie bloku. Trzy przysłowiowe „ściany” dały siatkarzom z Poznania prowadzenie 23:19 i ostatecznie wygraną seta do 21. W czwartym secie kropkę na „i” postawili siatkarze z Piły i cieszyli się z wygranej 3:1.

fot. lepszyPoznań Piotr Rychter

Następny mecz domowy odbędzie się 13.11.2021 z zespołem Anioły Toruń.

Głównym sponsorem klubu Enea Energetyk Poznań jest firma Enea. Udział w rozgrywkach 2 ligi siatkówki mężczyzn klub zawdzięcza także sponsorowi strategicznemu, którym jest Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznania – oraz współpracy partnerów: Catering dietetyczny Royal Cook.

fot. lepszyPoznań Piotr Rychter
fot. lepszyPoznań Piotr Rychter

Informacja prasowa Enea Energetyk Poznań

Wszystkie wyniki, terminarze i tabele II Ligi Męskiej dostępne tutaj.

Jeden komentarz do “W derbach Wielkopolski Piła lepsza od Enea Energetyka Poznań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *