Aktualności

Wielkopolska vs. Reszta Polski – 2:1 w II lidze kobiet. Panowie grali pojedynki derbowe.

Trzy zespoły z Wielkopolski reprezentowały nasze województwie w II lidze kobiet: Szamotulanin Szamotuły, UKŻPS Kościan i MKS Kalisz II. Mecz ZSMS-u z Enea Energetykiem został przełożony. U panów do Poznania przyjechał Joker, a Konspol Słupca mierzył się z Wilkami.

Najwcześniej w ostatniej kolejce zagrały siatkarki Szamotulanina. Przełożyły swój mecz z soboty na środę i zaprosiły na ten termin zawodniczki SMS-u Police. Zarządu klubu z Szamotuł sprezentował na ten dzień swojej drużynie pokaźną dawkę rywalizacji sportowej, bo po meczu II ligi, Szamotulanin rozegrał jeszcze mecz w Pucharze Polski z Wieżycą Stężycą.
Początek meczu II ligi zgodnie z planem gospodyń, który zakończył się zwycięstwem pierwszej partii do 16. Druga partia na przewagi dla gości z Polic. Po tym secie znów wyraźna dominacja Szamotulanina i zwycięstwo do 12. Gdy wydawało się, że szamotulanki zapunktują za 3, w czwartym secie znów lepsze policzanki. Zwycięstwo udało się osiągnąć w piątym secie i zanotować drugie zwycięstwo w sezonie. Na pewno szkoda straconego punktu.

Po tym meczu Szamotulanin miał 45 odpoczynku, bo po tym czasie siatkarki Dariusza Ciszaka i Jakuba Nowaka miały do rozegrania mecz Pucharu Polski. Z racji tego, że priorytetem w tym dniu dla Szamotulanina był mecz o punkty, w meczu pucharowym sztab trenerski dokonał wielu rotacji w składzie. I na pewno pozytywnym zaskoczeniem był fakt, że gospodynie ugrały seta.

Po tych meczach rozmawialiśmy z trenerem Jakubem Nowakiem:

Rozmowa z kapitan Szamotulanina Kaliną Pylińską:

Miłosz Majka, trener GKS Wieżyca 2011 II Stężyca:

Drugim naszym reprezentantem w grupie 1 był UKŻPS Kościan. Zadanie było o tyle trudne, że gościł na swoim parkiecie Sokoła Mogilno. Zespół, który nie przegrał dotąd nawet seta. I tę passę podtrzymał, bo w Kościanie również wygrał do zera. Mecz ZSMS-u Poznań z Energetykiem został przełożony na 15.11.
Piąty mecz i piąte zwycięstwo odniósł drugi zespół MKS-u Kalisz. Warto dodać, że w tej serii kaliszanki musiały aż 3 razy grać tiebreaki. W ostatniej kolejce z AWF-em Wrocław udało się zaoszczędzić czasu i energii, bo mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Wszystkie wyniki i tabele II Ligi Kobiet do zobaczenia tutaj.

Trzy spotkania rozegrali nasi siatkarze w II lidze. W dwóch przypadkach były to pojedynki derbowe. Enea Energetyk mierzył się ze Stalpro Joker Piła – możecie o tym meczu przeczytać tutaj.
Niezwykle emocjonująco było w Słupcy. Konspol podejmował Wilki Wilczyn. W czterech setach małe tasowanko. Set dla gości, set dla gospodarzy. Potem znów set dla gości i set dla gospodarzy. Do wyłonienia zwycięzcy konieczny był zatem tiebreak. I tu już żadnego tasowania nie było. Nikt nie chciał odpuścić, ale też nikt nie umiał sobie zbudować wystarczającej przewagi. Niech wynik 24:22 odpowie, jak zacięta była to końcówka. Górą gospodarze i to oni ciszyli się z 2 punktów. Wilczyn wywozi jedno oczko na pocieczenie.

W grupie 3 nieźle radzi sobie nasz jedyny przedstawiciel Legion Skalmierzyce. Goście grają w kratkę, ale na obecną chwilę daje to spokojnie miejsce w środku stawki. W ostatnim meczu nasz beniaminek ograł 3:1 Volley Miasteczko Śląskie. Na czele w tej grupie AZS Częstochowa przed niepokonanym WKS-em Wieluń. Legion jest siódmy.

Wyniki, terminarz i tabele II Ligi Mężczyzn dostępne tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *