Aktualności

W Dopiewie zagrało prawie 100 siatkarzy

Siatkarskie środowisko powiatu poznańskiego znowu nie zawiodło! W WIOSENNYM TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ, zorganizowanym w niedzielę 10.04.2022 r. przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dopiewie, wzięło udział prawie 100 zawodników i zawodniczek grających w 12 drużynach.

Zostały one podzielone na 4 trzyzespołowe grupy, których zwycięzcy stoczyli walkę o najcenniejsze nagrody. Ale co ważne, system turnieju rozgrywanego na 2 boiskach, pozwolił każdej z drużyn rozegrać 4 mecze. Ostatecznie po ponad 6 godzinach rywalizacji i 24 spotkaniach, puchar za zwycięstwo wywalczyła reprezentacja sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, przygotowująca się do XII Mistrzostw Polski Sędziów, które odbędą się w czerwcu br. w Trzebnicy. Raz srebrni i trzykrotnie brązowi medaliści dotychczasowych MPS pokonali w finale dopiewskiego turnieju 2:0 (25-14, 25-20) zespół „Orły”, składający się z zawodników ze Stęszewa i Mosiny. Do wyłonienia zwycięzcy w „małym finale” potrzebny był natomiast tie-break. Ostatecznie 3 lokatę zdobyła ekipa „For Fun Team” Poznań, po wygranej z zespołem „Bez nazwy” Luboń 2:1 (22-25, 25-12, 15-11).

Czołowe 4 drużyny otrzymały z rąk nowego managera GOSiR Adama Kocika nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki z zajętym miejscem, podobnie zresztą jak wszystkie pozostałe zespoły, tj. Bud-Went Wilki TW Poznań, Patchwork Volleball Team Poznań, Znajomi Mosina, Na3Team Poznań, Zespół Szkół Komunikacji Poznań, Friends II Dopiewo (10 miejsce – najlepsze z miejscowych drużyn), Brygada Rumcajsa Gumisia z Dopiewa (startowali po raz pierwszy w turnieju GOSiR) i Friends I Dopiewo.

Statuetkę „MVP Wiosennego Turnieju” sędziowie Marcin Kaliszan i Robert Woźniak przyznali (całkowicie zasłużenie) koledze po fachu – występującemu w  zwycięskiej drużynie arbitrów WZPS na pozycji rozgrywającego – Piotrowi Pankowskiemu. Cała ta trójka na zakończenie zawodów w nagrodę za świetną postawę w całej imprezie otrzymała prezenty także ufundowane przez GOSiR.

Po podobnych turniejach z udziałem także ok. 100 zawodników z 12 zespołów, zorganizowanych jesienią 2021 i zimą 2022 roku, ponowne duże zainteresowanie wielkopolskiego środowiska siatkarskiego i pochlebne słowa za organizację ostatniej imprezy spowodowały, że jesienią bieżącego roku GOSiR
w Dopiewie zorganizuje znowu zawody dla siatkarzy-amatorów. Wcześniej jednak, bo latem tego roku na „Owocowej Plaży” w Zborowie odbędą się turnieje siatkówki plażowej na które już dzisiaj zaprasza dyrektor GOSiR w Dopiewie Marcin Napierała. O ich szczegółach będziemy informować na bieżąco, tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z imprezy halowej 10.04, dostępnej na stronie https://gosir.dopiewo.pl/.

Opracował: Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie)

fot. Adam Kocik (GOSiR w Dopiewie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *