Aktualności

W ten weekend XVII Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia!

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Już od soboty największe wydarzenie siatkarskie tego roku w Wielkopolsce. Klubowy Mistrz Europy, najlepsza ekipa kibicowska w Polsce, potentat ligi niemieckiej i beniaminek Plus Ligi z Ukrainy. Takie kąski w tym roku przygotowali organizatorzy.

To już siedemnasta edycja turnieju, a od 2011 roku pod batutą Anny Sumelki – Królowej Polskiej Siatkówki – odbywa się w Wielkopolsce. Najpierw był Międzychód, potem przez kilka lat Murowana Goślina, a ostatnio chyba już na dobre zagościł w Zalasewie koło Swarzędza. Fantastyczna atmosfera na trybunach i przede wszystkim najwyższy poziom siatkarski. Nieprzypadkowo termin Memoriału planowany jest na ostatni weekend przed startem rozgrywek ligowych, bo to dla uczestników ostatni czas, na generalny sprawdzian. Przypomnijmy zatem kogo w tym roku będzie można zobaczyć w Zalasewie:

Aluron CMC Warta Zawiercie

Pierwszy raz zagrali w XIV Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia w 2018 roku. Od tego czasu są stałymi bywalcami tej imprezy i trudno sobie wyobrazić żeby mogło ich zabraknąć. Słyną zarówno z kapitalnych ruchów transferowych jak i kibiców, którzy tłumnie i aktywnie wspierają swoją drużynę. Aluron CMC Warta Zawiercie ma też za sobą rekordowy sezon pod względem sportowym. Brązowy medal PlusLigi i awans do Ligi Mistrzów to osiągnięcia, które zapiszą się złotymi zgłoskami w historii klubu. – Dziękuję prezesowi Kryspinowi Baranowi za ponowne przyjęcia naszego zaproszenia – mówi Anna Sumelka, organizatorka Memoriału. – Gratuluję znakomitego sezonu. Mam nadzieję, że udział w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia będzie początkiem sukcesów Jurajskiej Armii w Europie – dodaje.
Kovacevic, Konarski czy Tavares to tylko niektórzy zawodnicy, którzy zostali w klubie na kolejny sezon. Dołączyli do nich między innymi: brązowy medalista z igrzysk olimpijskich Santiago Danani czy mistrz świata z 2018 roku Bartosz Kwolek. Drużynę w nadchodzącym sezonie poprowadzi Michał Winiarski, który w swojej karierze zawodniczej występował z Arkadiuszem Gołasiem w AZS Częstochowa. – W naszym kalendarzu przygotowań do nowego sezonu od kilku lat zawsze znajduje się miejsce na uczestnictwo w Memoriale Arkadiusza Gołasia. To jeden z ostatnich sprawdzianów formy przed startem PlusLigi, a udział w turnieju gwarantuje nam rywalizację z wymagającymi przeciwnikami. Bardzo ważnym aspektem jest także kultywowanie pamięci o wspaniałym siatkarzu, Arkadiuszu Gołasiu, dlatego możliwość uczestnictwa w memoriale cieszy nas podwójnie – mówi prezes Aluron CMC Warty Zawiercie, Kryspin Baran.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W minionym sezonie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozbiła siatkarski bank. Siatkarze z tej drużyny dokonali rzeczy historycznej – wygrywając Ligę Mistrzów po raz drugi z rzędu. Klubowa kolekcja trofeów została w ubiegłym sezonie powiększona o Puchar Polski oraz mistrzostwo Polski. – Swoją drogę do późniejszych sukcesów ZAKSA rozpoczęła od wygrania XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia – wspomina Anna Sumelka, organizatorka tej imprezy. – Życzę siatkarzom i sztabowi tej drużyny aby kolejny sezon – który rozpoczną w Zalasewie wspominali równie dobrze – co ten – dodaje z uśmiechem.
W składzie Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na kolejny sezon zostali między innymi reprezentanci Polski: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz czy Norbert Huber oraz reprezentanci Stanów Zjednoczonych: David Smith i Erik Shoji.. – Bardzo dobrze wspominamy XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W jego finale pokonaliśmy Sir Safety Perugię – wspomina Piotr Szpaczek, prezes ZAKSA S.A. – Gdy tylko otrzymaliśmy zaproszenie od Pani Ani Sumelki, z radością potwierdziliśmy nasz udział. Gra w Zalasewie przy pełnej hali to znakomita okazja do propagowania siatkówki w tej części Polski – dodaje.  

Barkom Każany Lwów

Zdobywca Pucharu Ukrainy i wicemistrz tego kraju od najbliższego sezonu występować będzie na parkietach PlusLigi. Swoje mecze domowe rozgrywać będzie w Krakowie. Zanim ekipa ta spróbuje swoich sił w mistrzostwach Polski wystartuje w XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia. – Proces dołączania do polskiej ligi był długi i skomplikowany. Cieszę się bardzo, że będziemy mogli grać w lidze mistrzów świata – mówi Dariusz Biernat, wiceprezes Barkom Każany Lwów. – W imieniu naszego klubu dziękuję Pani Ani Sumelce za zaproszenie na Memoriał Gołasia. Cieszymy się, że dzięki występowi na turnieju i grze przeciwko tak uznanym markom sportowym, możemy cały czas tworzyć naszą historię – dodaje.   

Berlin Recycling Volleys

To dwunastokrotny Mistrz Niemiec (nieprzerwanie od sezonu 2015/2016), pięciokrotny zdobywca Pucharu i trzykrotny triumfator Superpucharu Niemiec oraz ćwierćfinalista Ligi Mistrzów z zeszłego sezonu. W swojej bogatej kolekcji ma także Puchar CEV (2016) oraz brązowy medal Ligi Mistrzów (2015). Nasi sąsiedzi gościli już na Memoriale Gołasia w 2017 roku. Niespodziewanie zajęli wtedy dopiero czwarte miejsce. – Na XVII Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia zmierzymy się z drużynami z europejskiego topu – mówi Adam Kowalski, libero Berlin Recycling Volleys. – Miałem już okazję grać w tym znakomicie zorganizowanym turnieju. Bardzo cieszę się, że będę mógł pokazać się w swoim kraju oraz upamiętnić wspaniałego człowieka i siatkarza, jakim był Arek Gołaś – dodaje.

Bilety do kupienia na stronie: https://ticketos.pl/event/4650/xvii-agrobex-memorial-arkadiusza-golasia

Transmisja z wszystkich meczów w Polsacie Sport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *