Aktualności

Wielkopolanie na EEVZA U-20 mężczyzn.

Od czwartku w Gorzowie Wielkopolskim trwa EEVZA U-20 mężczyzn, czyli Mistrzostwa Europy Strefy Wschodniej mężczyzn do lat 20. Mamy tam dwóch reprezentantów Wielkopolski. Jednym jest zawodnik, drugim sędzia. A Polska wygra ten turniej co traktujemy jako pewnik.

Po dwóch meczach co jest dla nas ogromnym zaskoczeniem, szczególnie patrząc na dobór rywali, Polska ma dwie wygrane (tu puszczamy oko, jakby ktoś nie wyczuł ironii). Podobnie jak w niedawno zakończonym turnieju na Litwie, gdzie Polki zdecydowanie wygrały ten turniej, również w Gorzowie faworyt jest tylko jeden i jest nim oczywiście nasza reprezentacja. W pierwszym meczu Polacy łatwo pokonali Łotwę 3:0, wczoraj ograli najtrudniejszego rywala – Ukrainę 3:1. Dziś nasi kadrowicze pauzują by potem zagrać jeszcze z Estonią i Azerbejdżanem. Niespodzianek się raczej nie spodziewamy i w niedzielę po ostatnim meczu to Polacy staną na najwyższym stopniu podium.

W turnieju mamy dwóch przedstawicieli z Wielkopolski. Pierwszym jest zawodnik na co dzień grający dla SMS-u PZPS Spała, ale posiadający “paszport” Enea Energetyka Poznań – Artur Becker. Rozgrywający Energetycznych już od wielu sezonów jest w kadrach młodzieżowych reprezentacji Polski, więc jego obecność nie jest zaskoczeniem.

Drugim przedstawicielem naszego województwa jest sędzia Mateusz Broński. Obsada sędziowska jest złożona z przedstawicieli jednego sędziego z każdego kraju uczestniczącego w turnieju i nasz kraj reprezentuje właśnie Mateusz. Warto dodać, że delegatem sędziowskim na ten turniej jest były sędzia międzynarodowy – Grzegorz Jacyna.

Fot. Mateusz Broński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *