Aktualności

Wielkopolskie zespoły po meczach na szczeblu centralnym

Wielkopolskie zespoły grały w rozgrywkach centralnych. Kluczowe mecze odbyły się w drugiej lidze kobiet.

W drugiej lidze kobiet zacznijmy od MKS-u Kalisz, który walczy w grupie 3. Mecz 17 kolejki został rozegrany awansem jeszcze w styczniu, a teraz przed kaliszankami ostatnie spotkanie z Volley Chrząstowice – beniaminkiem II ligi zajmującym obecnie ósme miejsce w tabeli z trzema wygranymi meczami. Inne rozstrzygnięcie niż wygrana kaliszanek będzie dużym zaskoczeniem. A jakakolwiek wygrana daje Wielkopolankom udział w grze o I ligę, gdyż zespoły bezpośrednio zagrażające drugiej pozycji, czyli lider MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych i zajmujące obecnie trzecie miejsce SPS Panki grają w ostatniej kolejce ze sobą i któraś z drużyn z pewnością straci punkty.

W grupie 1 gdzie grają cztery wielkopolskie zespoły w walce o awans do baraży o I ligę zostaje Enea Energetyk Poznań II. Dziewczyny mecz 17 kolejki rozegrały awansem ósmego lutego i przywiozły z Polic komplet punktów. Przed nimi ostatni mecz w fazie zasadniczej z UKŻPS-em Kościan. Podopieczne trenera Adama Cichockiego nie dały rady siatkarkom KS Pałacowi Bydgoszcz i przegrały 0:3. Zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli i chyba spokojnie mogą się przygotowywać do kolejnego sezonu. Nam udało się porozmawiać z liderką zespołu Gosią Jóźwiak po meczu z ZSMS-em Poznań:

 W kolejnych derbach Wielkopolski – bo rzadko się zdarza, abyśmy nie mieli kolejki bez pojedynku dwóch wielkopolskich zespołów, mecz rozegrały drużyny Biofarm Szamotulanina Szamotuły i UKS ZSMS-u Poznań. Szamotulanki po przegranym pierwszym secie wygrały trzy kolejne, dopisały 3 punkty do swojego dorobku i mają stabilne miejsce w środku tabeli.

W I lidze nasz rodzynek, czyli Enea Energetyk Poznań pojechał do dalekiego Białegostoku. Po pięciosetowej walce dziewczyny uległy  KS BAS Kombinat Budowlany Białystok, który pomimo miejsca w dolnej części tabeli ostatnio wygrywa z drużynami z wyższych pozycji.

17 kolejka drugiej ligi mężczyzn w grupie 1 to trzy zwycięstwa wielkopolskich drużyn. Bez większych problemów swoje mecze wygrali Enea Energetyk Poznań, Stalpro Powiat Pilski i SPS Konspol Słupca. Na wyjeździe grały Wilki Wilczyn i nie udało się przywieźć zwycięstwa z pojedynku z wojskowymi z Żagania. Póki co wielkopolskie zespoły mają stabilną pozycję w środku tabeli, a najwyżej obecnie pozycjonowany zespół z Piły z pewnością walczyć będzie o baraże do I ligi.

W grupie 3 drugiej ligi panów nasz Legion Skalmierzyce radzi sobie coraz lepiej. W ubiegłym tygodniu wygrana z Hetmanem Włoszczową, a teraz prawie… ale w tiebreaku niestety porażka z MKS Ikarem Legnica. Ale widać, że gra coraz lepsza, a do końca fazy zasadniczej jeszcze trochę meczów zostało.

Cenne zwycięstwo w I lidze zanotował Krispol Września, który pokonał na własnym parkiecie AZS AGH Kraków. Niestety nie udało się przywieźć punktów Energii MKS Kalisz z Legionowa w rozgrywkach Tauron Ligi. Kaliszanki rozegrały fajny mecz jednak zawodniczki z Legionowa nie bez powodu zajmują obecnie ytzecie miejsce w tabeli, bo w najważniejszych momentach potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *