AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Witamy pierwszych finalistów MP kadetek i kadetów.

Troszkę się pozmieniało od wczoraj jeśli chodzi o półfinały Mistrzostw Polski kadetów i kadetek. Mieliśmy teoretycznie po pierwszym dniu czterech finalistów, dziś ta liczba spadła do dwóch, ale pewniaków. Trzy powalczą jutro, a jeden już się pożegnał z marzeniami o finale MP.

W grupie pierwszej kadetek w sobotę mieliśmy derby Wielkopolski. Po piątkowych zwycięstwach jedna z naszych drużyn musiała zejść pokonana. Jak napisano na profilu SPS Sparty Złotów, dziś to nie był ich dzień, pojawiły się błędy w przyjęciu i obronie, co dało zwycięstwo Energii MKS Kalisz. Kaliszanki są już pewne finału, natomiast siatkarki Sparty muszą jutro pokonać Pogoń Proszowice, która wygrała dziś w pięciu setach z Legionovią. Mecz Sparty Złotów o 10.00, kaliszanki z Legionovią zagrają o 12.30.
Skomplikowana sytuacja jest w grupie drugiej, w której gra UKS Szamotulanin Szamotuły. Po wczorajszej wygranej w tiebreaku z Wieliczką, dziś dziewczyny mierzyły się z UMKS WAN MOS Wola Warszawa. Szamotulanki przegrywały już 0:2 i 19:23 w czwartym secie ale zdołały odrobić straty i wygrać do 23. W tiebreaku niestety lepsze warszawianki, które drugim zwycięstwem zapewniły sobie miejsce w finale. Szamotulanki jutro zagrają z Liderem z Konstantynowa Łódzkiego, który dzisiaj także w tiebreaku pokonał Solną Wieliczka. Zespół z Konstantynowa gładko przegrał pierwszy mecz z Wolą Warszawa, z którym to zespołem nasze Szamotulanki przegrały o włos. W niedzielę o 14.00, mamy nadzieję, że nasze reprezentantki zagrają najlepszy mecz turnieju i awansują do wielkiego finału.
Słowo komentarza. Przed tym meczem skazywaliśmy Szamotulanina na porażkę, bo nasłuchaliśmy się od ekspertów jaka ta Wola silna, ile to mają kadrowiczek itd. Dlatego szamotulanki przegrywając dopiero w pięciu setach z tak silną ekipą pokazują, że są w doskonałej formie i mają duże szanse na jutrzejsze zwycięstwo i awans. Ale potwierdza się tylko to co już napisaliśmy wczoraj, że w tej grupie jest lider i trzy wyrównane zespoły, gdzie każdy mógł wygrać z każdym. Oby tym pierwszym “każdym” będzie Szamotulanin i będziemy mogli zakomunikować awans do finałów Mistrzostw Polski.
Bardzo dobre informacje mamy z Wrocławia, gdzie gra grupa 3. Po porażce w pierwszym meczu z Łaskovią dzisiaj dziewczyny Enea Energetyka Poznań nie dały szans BKS Stal Bielsko-Biała. Wygrana w trzech setach i droga do finału w dalszym ciągu stoi otworem. Wystarczy pokonać w niedzielę gospodynie KS AZS-AWF Wrocław. Wrocławianki w piątek potrzebowały czterech setów, aby pokonać zespół z Bielska. Dziś mocno postawiły się Łaskovii i przegrały dopiero w tiebraku. Mocno wierzymy, że poznanianki wróciły na właściwe tory i w niedzielę postawią kropkę nad „i” i to my, a nie gospodynie będziemy świętować awans do finału Mistrzostw Polski. Mecz Energetyka z AZS AWF Wrocław o 11.00.

MKS Kalisz już w finale, trzy pozostałe z dużymi szansami na awans. Czy wyobrażacie sobie turniej finałowy Mistrzostw Polski z udziałem czterech naszych ekip? Połowa finalistów z Wielkopolski? Czegoś takiego w historii jeszcze nie było! Napiszmy tę historię! Awansujmy w komplecie i pokażmy reszcie Polski jak silna jest nasze Wielkopolska. DO BOJU!
Wszystkie wyniki i tabele półfinałów kadetek z naszymi drużynami dostępne TUTAJ.

W rozgrywkach kadetów mieliśmy dziś derby Wielkopolski. W poznańskiej hali mierzyły się Jet Service LOMS Joker Piła – Powiat Pilski oraz Enea Energetyk Poznań. Wynik 3:0 dla poznaniaków nie odzwierciedla sytuacji na boisku. Dwa sety były bardzo zacięte i dopiero w trzecim zeszło powietrze z pilan. Energetyk tym samym zapewnił sobie udział w finale Mistrzostw Polski, a Joker będzie walczył o trzecie miejsce w tabeli grupy 3. W niedzielę najpierw zobaczymy pilan i KPS Chełmiec Wałbrzych, a na zakończenie turnieju walka o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy Energetykiem i UMKS MKS MDK Warszawa, który dziś także w trzech setach pokonał zespół z Wałbrzycha. Mecz Jokera o 10.00, Energetyka o 12.30.
Ptaszki na mieście ćwierkają, że Energetyk byłby zainteresowany organizacją turnieju finałowego. Zaznaczamy jednak, że zapytany o to Prezes Robert Rakowski zaprzeczył tym plotkom. A może jednak w perspektywie obejrzenia najlepszych ekip w Polsce boksowanie przełożyć i pokazać Polsce jak się gra w siatkówkę?

Po meczu Energetyczni chłopacy wraz z kibicami, sztabem i prezesem klubu odśpiewali gromkie „Sto Lat” z okazji urodzin najlepszemu fotografowi Piotrowi Rychterowi, który uwiecznia emocje, charaktery oraz entuzjazm kibiców podczas wszystkich meczów Energetyka.

Wyniki i tabela z turnieju w Poznaniu dostępna TUTAJ.

Fot. Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *