Aktualności

Wystartowała największa amatorska liga siatkówki w Polsce, czyli LALS.

Ruszyła Lubońska Amatorska Liga Siatkówki. Ponad 800 zawodników w 56 zespołach mierzy się w każdą niedzielę w hali sportowej w Luboniu. Jak zawsze organizatorzy oprócz samych meczów zapewniają dodatkowe atrakcje w postaci “typerów” meczów czy wybory MVP każdej kolejki, a wszystko okraszone nagrodami.

Wystartował sezon LALS 2023/24! Przede wszystkim cieszy frekwencja na trybunach, gdy momentami wyglądały one jak podczas Final Four. Trwają testy aplikacji, która powinna trafić do uczestników w listopadzie – m.in. wyniki setów na żywo na telefonie to jest na pewno coś na co czekacie. Studio LALS #1 jeszcze w starym wydaniu audio, ale już od najbliższej kolejki powinno być z nowym nagłośnieniem. Nowy sezon to też nowi sędziowie związkowi i aż 4 z nich mieliście okazję poznać wczoraj. Co jeszcze z nowości? Dwie dodatkowe szatnie (dla Pań) i dwie ligi kobiet rozgrywane na dwóch boiskach równocześnie. A co pod samym aspektem sportowym?

I liga open wczoraj pauzowała.

W II lidze open zobaczyliśmy 8 z 12 drużyn. Na początek Eskadra, spadkowicz z I ligi dość łatwo poradziła sobie 3:0 z beniaminkiem, iHelpYou Poznań. Ciekawy przebieg miało spotkanie po nim, w którym sprawdziło się stare siatkarskie porzekadło, że kto prowadząc 2:0 nie wygrywa trzeciego seta ten przegrywa cały mecz, i tak się właśnie stało. Realty Solutions Panthers Volley pewnie wygrało dwa pierwsze sety z RH+ by przegrać kolejne trzy i cały mecz 2:3. Kolejny z beniaminków KS Orły Mosina zdołały wyrwać tylko jednego seta w starciu z etatowym drugoligowcem, Szczepankowem. Szarańcze zaskoczyły Młode Wilce i wygrały pierwszego seta, by ulec w kolejnych trzech partiach i tym samym w całym meczu.

W III lidze open (19 drużyn podzielonych na 4 grupy) swoje spotkania rozegrały po dwie drużyny z każdej z 4 grup. W grupie A Kiwi Volley pewnie pokonało beniaminka Sennheiser Global Services 3:0. W grupie B po wyrównanym spotkaniu, w tie-breaku beniaminek Angels ZTP okazali się lepsi od Harpagany Bud-Went. W grupie C w starciu dwóch beniaminków Block n’Roll nie dali szans Na 3 Team pewnie wygrywając 3:0. Z kolei w grupie D stały etatowiec tego poziomu, czyli Bez Nazwy nie mieli dużo do powiedzenia z ostatnim z beniaminków III ligi tego dnia – Stilonem (0:3).

W I lidze kobiet od razu mała niespodzianka na początek i Do Garów dość pewnie wygrywają z DziewczynyBezSpiny 3:1. Rudy Kot dość niespodziewanie rozpoczął mecz z Rozważne i Młode oddając im pierwszego seta, lecz kolejne trzy partie padły już łupem faworytek.

W II lidze kobiet w spotkaniu dwóch beniaminków B.O. Gramy Razem miały bardzo twarde przywitanie z ligą i uzbierały w całym meczu z ZND Hybrydy zaledwie 20 małych punktów, ale mamy nadzieję, że pierwsze koty za płoty. W starciu, które zakończyło się tie-breakiem B.O. Volleyball Team pokonał Mothers.

Autor:
Piotr Osiadły

Wszystkie zabawy związane z wyborami najlepszych zawodników czy typowania meczów znajdziecie na Facebook’u LALS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *