AktualnościIII liga Kobiet

Wygrana SKF PBS SP 69 Poznań na inaugurację III Ligi Kobiet.

Walczący jeszcze kilka lat temu o awans na zaplecze Tauron Ligi klub SKF KS Poznań po okresie przerwy związanej z sytuacją wywołaną Covid-19 wrócił do gry w III lidze siatkówki kobiet, w której o awans do wyższej klasy rozgrywkowej pod nazwą SKF PBS SP 69 Poznań zmierzy się z zespołami: SPS BoxPro Volley Piła, SKS Murowana Goślina, UKS Szamotulanin Szamotuły, MKS Trzcianka i SPS Sparta Złotów.

W pierwszym spotkaniu podopieczne Damiana Gapika zmierzyły się na wyjeździe z faworyzowanym SPS BoxPro Volley Piła, ale już po pierwszym secie wygranym przez poznanianki 25:13 było wiadomo kto będzie rozdawał w tym pojedynku karty.

– Miałyśmy lepsze przyjęcie zagrywki niż przeciwniczki, a to pozwalało tworzyć więcej akcji, które kończyłyśmy z punktami na koncie. Pilanki ułatwiły nam również zadanie psując regularnie zagrywkę – mówi rozgrywająca SKF PBS SP 69 Poznań, Beata Nowicka.

Kolejne sety poznanianki wygrały do 20 i 8, a całe spotkanie 3:0 i zostały liderem tabeli III ligi siatkówki kobiet. – Było mi niezmiernie miło po raz kolejny poprowadzić zespół w meczu ligowym, a w kadrze jest kilka naszych byłych siatkarek. Minęło kopę lat, a z nimi tak jak kiedyś, dużo dobrego humoru i pozytywnej energii. Nie ukrywam, że wszyscy mimo dużego doświadczenia patrzyliśmy na to spotkanie z wielką niewiadomą, bo za rywala mieliśmy obrońcę tytułu, a po drugie dawno Nas nie było w III lidze i poziom jest trochę zagadkowy. Wróciliśmy i wyraźnie zwyciężyliśmy. Jednak niech nikogo nie zmyli wysokie zwycięstwo, gdyż jednym z naszych atutów było doświadczenie zawodniczek, które utrzymywały bardzo skuteczną grę na zagrywce i w ataku punktując rywala. Dałem szansę zagrać wszystkim obecnym w protokole meczowym zawodniczkom, a cieszy również fakt, że doświadczenie zbierała najmłodsza Nikola – powiedział po spotkaniu trener SKF PBS SP 69 Poznań, Damian Gapik.

SPS BoxPro Volley Piła – SKF PBS SP 69 Poznań 0:3 (13:25, 20:25, 8:25)

SKF PBS SP 69 Poznań: Julia Gapik, Beata Nowicka, Angelika Halczak, Kaja Krajewska, Luiza Kwiatek, Katarzyna Matysiak, Julia Czajka, Anette Ngamayama, Nikol Dolhova, Martyna Tracz i Nikola Olchowik.

Autor:
Tomasz Woźniak

Jeden komentarz do “Wygrana SKF PBS SP 69 Poznań na inaugurację III Ligi Kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *