Aktualności

Występy Wielkopolskich zespołów w turniejach o awans w rozgrywkach szczeblowych.

W ostatni weekend emocjonowaliśmy się finałami Mistrzostw Polski kadetek i kadetów, a tu nasi panowie walczyli o pierwszą i druga ligę, a dziewczyny KS Piła walczyły o awans do Tauron Ligi.

Zaczniemy od siatkarek Enea Klub Siatkarski Piła, które turniej finałowy o wejście do najwyższej klasy rozgrywkowej grały w Nowym Dworze Mazowieckim. W pierwszym meczu z Sokół & Hagric Mogilno pilanki przegrały 1:3, ale już w sobotę pokonały główne pretendentki do awansu gospodynie ECO HARPOON LOS 3:1. W niedzielę kolejne zwycięstwo z MKS COPCO Imielin i drugie miejsce zagwarantowane. Na pierwszym Sokół & Hagric Mogilno z awansem do Tauron Ligi.

O pierwszą ligę walczyła Bejenka Budownictwo LUKS WILKI Wilczyn. W pierwszym meczu zwycięstwo w tiebreaku nad Hutnikiem Kraków, w drugim porażka w 4 setach ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. W niedzielę także przegrana 0:3 z CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec i marzenia o 1. Lidze trzeba odłożyć na przyszły sezon.

O przepustkę do drugiej ligi walczyły dwa wielkopolskie zespoły. Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne na turniej pojechała do Brzegu Dolnego. W piątek porażka z ProNutiva SKK Belsk Duży w czterech setach, w sobotę wygrana w takim samym stosunku z gospodarzami SPS Modeko. W niedzielę rozstrzygały się losy awansu i… MAMY TO!!! Tarnovia pokonała 3:0 LKS Cisy Nałęczów i w przyszłym sezonie zespół z Tarnowa Podgórnego powinniśmy zobaczyć w 2 lidze! Oprócz Wielkopolan do rozgrywek szczeblowych z pierwszego miejsca awansował Belsk Duży. Gratulujemy! Drugim naszym reprezentantem był GKS Zamek Gołańcz, który musiał pojechać aż do Strzyżowa na Podkarpacie. W pierwszym meczu porażka 1:3 z SUS Travel Elephant Trzebiatów, w drugim 0:3 z gospodarzami MKS Wisłok i na koniec dnia wiedzieliśmy, że Zamek na awans do rozgrywek szczeblowych będzie musiał jeszcze poczekać. W niedzielę zespół z Gołańczy pokonał 3:1 Talent Sferawent Cieszyn i zajął 3 miejsce w grupie 11. Awans z turnieju w Strzyżowie uzyskali gospodarze MKS Wisłok oraz SUS Travel Elephant Trzebiatów.