Aktualności

Zalasewo nie odda Memoriału Arkadiusza Gołasia.

Memoriał Arkadiusza Gołasia to najlepszy turniej towarzyski. Co roku przyjeżdżają tu najlepsze ekipy z Polski, a w tym roku rewelacją Memoriału była Sir Safety Conad Perugia. Spełniło się marzenie organizatorki Ani Sumelki i włoska drużyna zawitała na wielkopolski parkiet. Doceniają to także włodarze, którzy zapewniają, że Memoriału z Zalasewa nie wypuszczą.

Od tego roku trenerem Perugi jest niedawny dyrygent zespołu z Kędzierzyna Nikola Grbic. To właśnie serbski szkoleniowiec wraz z kapitanem Draganem Travicą oraz trenerem przygotowania fizycznego Sebastiano Chittolinim pojawiali się w piątek rano na konferencji prasowej. Jak powiedział szkoleniowiec włoskiego zespołu, gdy otrzymał propozycję udziału w turnieju zastanawiał się przez całe…. 6 sekund. Dodał, że aby przygotować się do turniju potrzebuje meczów z silnymi rywalami, a XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia, takich przeciwników mu zapewni. Zapytany podczas konferencji o chęć poprowadzenia kadry narodowej Polski odpowiedział w charakterystyczny sposób: “Proszę mi znaleźć jednego człowieka na planecie, który nie chciałby poprowadzić tej kadry“. Czyżby to oznaczało, że po zwycięstwie Sebastiana Świderskiego na stanowisko Prezesa PZPS (pisaliśmy o tym tutaj) to Serb miał objąć stery w kadrze? Dragan Travica podczas konferencji wspomniał tragicznie zmarłego Arkadiusza Gołasia, gdyż ten występował w klubie, w którym włoski siatkarz się wychowywał. Odpowiedział też na pytanie czy kiedyś miał ofertę gry z polskiego klubu.
Konferencję jako jedyni transmitowaliśmy na żywo. Całość zapisu tutaj.

Porozmawialiśmy z burmistrzem Swarzędza, który od 3 lat jest gospodarzem turnieju i nie zamierza oddać go w inne ręce:

Mamy nadzieje, że nie był to ostatni występ włoskiej drożyny w Memoriale. Sądząc po opiniach bardzo im się podobało w Zalasewie, chwalą organizację, profesjonalizm, a przede wszystkim atmosferę na trybunach i koniecznie chcą wrócić za rok.

Po konferencji prasowej odbyły się warsztaty siatkarskie (pisaliśmy o tym tutaj) dla najmłodszych z gminy Swarzędz, które poprowadzili zawodnicy Aluron CMC Warty Zawiercie:

A jak będzie? Może z Nikolą Grbiciem w roli podwójnego trenera?