AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Zapowiadamy półfinały MP Kadetek i Kadetów.

Już w piątek rozpoczynają się półfinały Mistrzostw Polski w najsilniejszej dla Wielkopolski kategorii. W naszym województwie zostaną rozegrane dwa półfinały z czego jeden transmitujemy na naszym YouTube.

Pisaliśmy tutaj o fantastycznym występie kadetek i kadetów w ćwierćfinałach. Na osiem zespołów odpadły dwa męskie zespoły: z Szamotuł i Jedynka Poznań. W juniorkach młodszych komplet wielkopolskich drużyn zameldował się w półfinale.

Gospodarzem grupy 1 jest Energa MKS Kalisz. Kaliszanki ćwierćfinał grały w Świeciu i zanotowały trzy zwycięstwa. Najpierw 3:0 ograły Varsovię Warszawa, w drugim meczu po dwóch przegranych setach z gospodyniami Jokera podniosły się i ostatecznie zwyciężyły 3:2. Na zakończenie mecz z Liderem Konstantynów Łódzki także wygrany 3:1. Kaliszanki będą gościć inny wielkopolski zespół SPS Spartę Złotów. Podopieczne Dawida Erwardta swój ćwierćfinał grały w Wieliczce. Po pierwszym jakże trudnym meczu z UKS Volley 34 Łódź wygranym w tiebreaku w kolejnym poszło łatwo, bo złotowianki ograły 3:0 Gedanię Gdańsk. Na zakończenie turnieju przegrana z gospodyniami – Solną 2:3 i drugie miejsce premiowane awansem. Do Wielkopolski przyjadą zespoły z Legionowa i Proszowic. LTS Legionovia Legionowo wygrała ćwierćfinał w Krakowie pokonując bez straty seta MKS MOS Wrocław, UKS SMS Wybicki Kielce oraz SMS Sparta UJ Kraków. Czy Legionowia taka mocna czy też przeciwnicy nie byli najwyższych lotów to zobaczymy na tle wielkopolskich zespołów. W ubiegłym sezonie na turnieju finałowym pokonała Szamotulanina w meczu o 5. miejsce. Pogoń Proszowice zajęła drugie miejsce na turnieju, którego była organizatorem. Wygrane z Karpatami Krosno oraz Jagiellończykiem z Białej Podlaski oraz przegrana w czterech setach z Volleyem Wrocław dały przepustkę do półfinału. Siatkarki ze Śląska, w którego zespole znaczną część stanowią dziewczyny z Ukrainy, to ubiegłoroczne finalistki Mistrzostw Polski w tej kategorii. Kaliszanki to ubiegłoroczne mistrzynie Polski kadetek i młodziczek, ale wiemy dobrze, że ze składu z sezonu 2022/2023 niewiele zostało.

Enea Energetyk Poznań na swój półfinał uda się do Wrocławia, gdzie gospodarzem będzie KS AZS AWF. Wrocławianki organizowały także ćwierćfinał, w którym zajęły pierwsze miejsce pokonując kolejno ŁKS Łódź, Chemika Olsztyn oraz KS AGH Kraków bez straty seta. Rywalkami poznanianek będzie także SMS Ostrów Łaskovia Łask, która do półfinału awansowała z turnieju w Warszawie. Dwie łatwe wygrane z Kożuchowem oraz Spartą Warszawa oraz przegrana 1:3 z gospodyniami MOS Wola dały mistrzyniom województwa łódzkiego drugie miejsce premiowane awansem do półfinału. Energetyczne kadetki zmierzą się także z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Srebrne medalistki województwa śląskiego ćwierćfinał grały w Stężycy. W pierwszym meczu łatwe zwycięstwo z MOSiR Bielsk Podlaski, w kolejnym męczarnie i wygrana w tiebreaku z Gdyńską Akademią Siatkówki i na koniec 1:3 z gospodyniami Wieżycy Stężycy.  Poznanianki wygrały turniej ćwierćfinałowy, którego były organizatorem. Łatwa wygrana z Polonią Świdnica, następnie bardzo trudny mecz wygrany w tiebreaku z Pałacem Bydgoszcz i na koniec wygrana w derbach Wielkopolski z Szamotulaninem 3:1. Energetyczne kadetki mają najlepsze “papiery” z całej czwórki, bo młodziczki tego klubu w ubiegłym sezonie zameldowały się w finale MP, więc z pewnością doświadczenie zdobyte na najważniejszym turnieju w swojej kategorii doda pewności siebie.

UKS Szamotulanin Szamotuły po przepustkę do finału pojedzie do Warszawy. Gospodynie UKS-u WAN MOS Wola także w ćwierćfinale były gospodyniami. Po dwóch wygranych z Kożuchowem i Spartą Warszawa, gdzie rywalki nie zagroziły ani przez chwilę warszawiankom MOS-u, w meczu z Łaskovią oddały jednego seta i z pewnego pierwszego miejsca mogły oczekiwać na losowanie. Do Warszawy przyjedzie także SMS Solna Wieliczka. W Solnym mieście grały złotowianki więc może napomkną sztabowi z Szamotuł o poziomie wieliczanek. Wielkopolanki przegrały dosłownie o włos w tiebraku 13:15, więc z pewnością jest sporo materiału do analizy. Pozostałe mecze ćwierćfinałowe z Gedanią Gdańsk i UKS Volley 34 Łódź wygrane w trzech setach. SMS Solna Wieliczka to brązowe medalistki z ubiegłego sezonu w kategorii kadetek, a w młodziczkach na turnieju finałowym uplasowały się na 4. miejscu. Czwartym rywalem będzie UKS Lider Konstantynów Łódzki. I tu także można się zgłosić do wielkopolskiej drużyny z Kalisza, która mierzyła się z Liderem w ćwierćfinale wygrywając 3:1. W meczach z Jokerem Świecie i Varsovią Warszawa dziewczyny z Konstantynowa były górą i na zakończenie turnieju znalazły się na drugim premiowanym awansem miejscu. Szamotulanki w Poznaniu podobnie jak Energetyk męczyły się z Pałacem Bydgoszcz wygrywając w piątej partii. Łatwa wygrana ze Świdnicą, na zakończenie turnieju 1:3 z poznaniankami i awans do półfinału zagwarantowany. Przypomnijmy, że szamotulanki to finalistki w juniorkach młodszych w ubiegłym sezonie.

Wszystkie wyniki i aktualne tabele grup z udziałem naszych zespołów znajdziecie TUTAJ.

Energetyczni młodzicy będą organizatorem półfinału w grupie 2. Ćwierćfinał także grali we własnej hali wygrywając wszystkie mecze bez straty seta kolejno z Iskrą Warszawa, Feniksem Leżajsk i Trzyna-stką Zielona Góra. Poznaniacy mają papiery na awans, bo w ubiegłym sezonie zdobyli brązowy medal w kategorii młodzika i uplasowali się na 5. miejscu w Polsce w kadetach. Do Poznania przyjedzie wicemistrz Wielkopolski Jet Service LOMS Joker Piła – Powiat Pilski. Pilanie ćwierćfinał grali w Warszawie i przegrali tam tylko jeden mecz z gospodarzami UMKS MOS Wola Tramwaje Warszawskie. Coś te tramwaje warszawskie nie leżą Jokerowi, bo przypomnijmy, że wyeliminowali oni pilan w ćwierćfinale młodzików. Chłopacy Jokera wygrali dwa mecze z Wifamą Łódź i Jelczem Laskowice i z drugiego miejsca awansowali do kolejnego etapu. Po raz kolejny Wielkopolska będzie gościć chłopaków ze stolicy. Tym razem będzie to UKS MKS MDK Warszawa, który w ćwierćfinale rozgrywanym w Kielcach pokonali rywali Wybickiego Kielce, Spartę AGH Kraków oraz AOZ Rzeszów tracąc tylko jednego seta z siatkarzami z Podkarpacia. Rywalem naszych zespołów będzie także KPS Chełmiec Wałbrzych, którego na turnieju w Szamotułach prawie pokonał Szamotulanin. Podopieczni Jakuba Nowaka przegrali jednak w tiebreaku i jak już pisaliśmy, wielka szkoda było tego meczu, bo właśnie zamiast kadetów z Dolnego Śląska, to Szamotulanin mógł być teraz w półfinale. Siatkarze z Wałbrzycha gładko przegrali z Jastrzębskim Węglem, ale na koniec zwycięstwo z Astrą Nowa Sól dało im drugie miejsce i awans do półfinału.
“Po zasięgnięciu opinii ekspertów” wydaje nam się, że mamy duże szansa na awans dwóch naszych ekip do finału Mistrzostw Polski. Energetyk z pierwszego, bowygrał z Jokerem w finale wojewódzkim i dlatego stawiamy jego szansę wyżej no i będzie grać u siebie. Joker na drugim, MDK na trzecim, a najsłabszy – przynajmniej w teorii wydaje się być zespół z Wałbrzycha. Cały turniej będzie można zobaczyć na naszym kanale YouTube, gdzie przeprowadzimy transmisję. Pełen plan transmisji dostępny TUTAJ.

Wyniki i tabela dostępna TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *