AktualnościIII liga Mężczyzn

Zapraszamy na Finał III Ligi Mężczyzn!

Już we wtorek o godzinie 20 pierwszy mecz finałowy III Ligi Mężczyzn. UKS Szamotulanin podejmie u siebie Legion Skalmierzyce.

Szamotulanin i Legion to dwie najlepsze ekipy w Wielkopolsce. Rundę zasadniczą wygrał Legion, za jego plecami zameldował się Szamotulanin, a za nimi 8 kolejnych ekip. Legion na 18 meczów wygrał 15. Szamotulanin jeden mniej. jednak przewaga punktowa wyraźna dla zespołu ze Skalmierzyc, bo aż 7 punktów. Jednak w ostatniej kolejce odbył się mecz między tymi zespołami, który w Szamotułach wygrali gospodarze 3:2.

Zanim jednak zespoły znalazły się w wielkim finale musiały stoczyć pojedynki półfinałowe.
Na drodze Legionu stanął czwarty po rozgrywkach ligowych Joker Piła. Mistrz Wielkopolski Juniorów nie miał jednak szans z doskonale spisującymi się zawodnikami ze Skalmierzyc i przegrał obydwa spotkania 1:3 i 0:3. Rewanżowy mecz można obejrzeć (w dwóch częściach) tutaj i tutaj.

Szamotulanin w półfinale musiał się namęczyć dużo bardziej. Jego przeciwnikiem był Orzeł Supergadżet Osiecza. W pierwszym meczu rozgrywanym w Osieczy gospodarze wygrali po tiebreaku. W rewanżu Szamotulanin musiał wygrać 3:0 lub 3:1, aby awansować do finału. jednak pierwszy set dla gości, którzy potrzebowali już tylko jednego seta, aby zapewnić sobie co najmniej “złotego seta”. Nic jednak z tego. Wicemistrzowie Polski Kadetów z poprzedniego sezonu, wicemistrzowie Wielkopolski Juniorów i półfinaliści Mistrzostw Polski Juniorów z tego sezonu ostro zabrali się do pracy i wygrali trzy pozostałe partie do 18, 22 i 16. Oznaczało to awans do finału.

Fot. UKS Szamotulanin

Kto faworytem? Hmm… Szamotulanin u siebie jest bardzo mocny. Wygrana w lidze z Legionem, udany rewanż z Osieczą. Dlatego w tym meczu minimalnie szala może przechylić się na stronę Szamotulanina. W rewanżu faworytem gospodarze ze Skalmierzyc. Wszystko zatem może rozstrzygnąć się w ilości ugranych setów przez ewentualnych przegranych. Pierwszy mecz we wtorek 16.03, rewanż tydzień później. Wszystko przez to, że Szamotulanin ma dosyć napięty terminarz w związku z występami swoich zespołów w ćwierćfinałach MP kadetów i półfinałach MP juniorów.

Transmisji szukajcie na naszym facebook’u.

A wszystkie wyniki, tabele i aktualne terminarze III ligi męskiej znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *