AktualnościIII liga Mężczyzn

Szamtulanin lepszy w finale III Ligi Mężczyzn.

Dwie najlepsze ekipy z Wielkopolski mierzą się o Mistrzostwo Wielkopolski seniorów. Do młodzieżowej potęgi – Szamotulanina przyjechała rewelacja rozgrywek III ligi Legion Skalmierzyce.

Ze względu na bardzo napięty terminarz Szamotulanina mecze o mistrzostwo III ligi muszą odbywać się w środku tygodnia. W pierwotnie zaplanowanym terminie klub z Szamotuł rozgrywa (z sukcesami zresztą) ćwierćfinał Mistrzostw Polski kadetów, za tydzień siatkarze z Szamotuł pojadą na półfinał Mistrzostw Polski juniorów. Stąd mecze o złoto seniorów odbywają się we wtorki.

Pierwszy mecz rozegrano w Szamotułach. Z obozu ze Skalmierzyc dowiedzieliśmy się, że było to pewnego rodzaju zaskoczenie, bo o meczu wtorkowym dowiedzieli się w poniedziałek. Na boisko wyszli praktycznie prosto ze autobusu, a mecz i tak rozpoczął się z 20 minutowym opóźnieniem.

Może to było powodem, że pierwszy set nie wyszedł Legionowi. Sporo błędów własnych i poprawna gra Szamotulanina dała zwycięstwo gospodarzom 25:22. W drugim secie Legion już zagrał na dużo wyższym poziomie i wygrał tę partię 25:22. Trzeci set również lepiej zaczął zespół ze Skalmierzyc. Utrzymywał 3 punktową przewagę do momentu, gdy po stronie Szamotulanina na zagrywce pojawił się Miłosz Pilc, Seria dobrych zagrywek środkowego z Szamotuł, w tym kilka punktowych, kilka takich, po których skalmierzycanie oddali piłkę za darmo, a gospodarze wyprowadzili zabójcze kontry. Wygrana 25:21. Czwarty set od początku z przewagą Szamotulanina. Różnica punktowa wahała się na poziomie 3-4 punktów. Dopiero w samej końcówce seta Legion bardziej przycisnął, ale na odrobienie straty było już za późno i Szamotulanin wygrał ostatniego seta 25:23.

Pomeczowa wypowiedź trenera Legionu św. Katarzyny Skalmierzyce, Piotra Nowaka

Łukasz Klapczyński, trener Szamotulanina:

Wynik 3:1 dla Szamotulania oznacza, że Legionw rewanżu musi wygrać 3:0 lub 3:1, aby doprowadzić o “złotego seta”. Każdy inny wynik oznaczać będzie Mistrzostwo III Ligi Mężczyzn dla Szamotulanina. Obydwa zespoły będą walczyć w turniejach szczeblowych o awans do rozgrywek II ligi.

Relacja filmowa z meczu dostępna tutaj.

W pierwszym meczu o brązowy medal w pierwszym meczu między Jokerem Piła a Orłem Supergadżet Osiecza lepsi goście, którzy wygrali 3:1. Rewanż za tydzień.

Wszystkie wyniki i tabele III Ligi Mężczyzn dostępne tutaj.

Jeden komentarz do “Szamtulanin lepszy w finale III Ligi Mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *