Aktualności

Zdarzyło się jutro, czyli Zapowiedź Final Four LALS

Prawdopodobnie największa amatorska liga siatkówki w Polsce wkracza w najważniejsze mecze sezonu. A plany są takie, że w kolejnym sezonie liczba zgłoszonych zespołów oraz kategorii rozgrywkowych znacznie się zwiększy. Będzie się działo w najbliższy weekend!

Jak opisać to co będzie się działo w ten weekend, żeby nie powstała powieść, ale i żeby nie przegapić wszystkich ważnych informacji? Sezon 2023/24 to kolejny rekordowy sezon LALS. Na ten moment 33 partnerów i sponsorów, z pulą od nich o wartości około 474 000zł (!) (słownie: prawie pół miliona złotych) w postaci usług (ponad połowa tej kwoty to zasługa VAO, twórcy aplikacji LALS), nagród rzeczowych i voucherów (nie wliczając rabatów) – za to wszystko będziemy jeszcze imiennie dziękować przy okazji Gali zakończeniowej i w osobnych postach. Sportowo to także rekord – 56 drużyn w 5 ligach (836 zawodników i zawodniczek) to prawdopodobnie największa liga amatorska w Polsce. To tylko pokazuje, że nabór na kolejny sezon 2024/25 może spowodować kolejne wzrosty (nie tylko o kolejne ligi – mikstów czy mikstów firm, ale i ilości zespołów). Już na ten moment mamy kilkadziesiąt zapisanych drużyn, choć to pewnie dzięki promocji na wpisowe, która kończy się za 5 dni – we wtorek 30.04.2024.

Co do samego Final Four – standardowo rozpoczniemy studiem LALS (tym razem o 14:00), w którym będziecie mogli posłuchać o tym co będzie się działo na parkietach. Od 14:30 w sobotę (i być może w niedzielę) na zawodników i kibiców przed halą będzie czekał food truck z burgerami (płatność karta/gotówka). Zapowiada się ekstra pogoda na szamkę na świeżym powietrzu, ale jeśli ktoś będzie chciał usiąść to w holu zostaną przygotowane stoły i krzesła. Przy współpracy z Przystań Med. do dyspozycji zawodników będą fizjoterapeuci w małej salce nad trybunami – w sobotę w godz. 15:00-18:00, w niedzielę w godz. 16/17:00-19/20:00. W sobotę ok. godz. 18:30 przed meczem o 3 miejsce w III lidze open na boisku 2 wystąpi dziecięcy zespół cheerleadingu z Osiedlowego Domu Kultury „Słońce” w Poznaniu. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę skrzydeł zawodnikom oraz kibicom będzie dodawała załoga Red Bulla, która pojawi się w hali. Pojawi się ekipa KeepFit Club, która będzie przeprowadzała 2-minutowe badania analizy składu masy ciała zarówno dla zawodników, jak i kibiców. Sędziom głównym podobnie jak przed tygodniem będą pomagali kandydaci na sędziów jako drudzy arbitrzy, liniowi czy protokolanci. Każdy MVP spotkań półfinałowych oraz tych o miejsca 1 i 3 otrzyma voucher do Proskos. Przypominamy, że przy współpracy z SAAN architekci możecie wziąć udział w Typerze na FF (tylko do końca dnia w piątek). Z kolei przy współpracy z Pizzerią Na Łazarskim Cieście drużyny biorące udział w FF otrzymają pizzę. Duża salka nad trybunami standardowo do rozgrzewki dla zawodników. To i wiele, wiele więcej już w ten weekend.

Ale to co najbardziej istotne – wydarzenia sportowe na boiskach. W sobotę czeka nas 10 półfinałów w 5 ligach i 1 mecz o brązowy medal (III liga open). Na szybko o faworytach? W I lidze open po tym co zobaczyliśmy w lidze i w finale Pucharu LALS to AZS Malina i Wataha Huraganów. W II lidze open Szpital Podolany i dyspozycja dnia KS Orły Mosina / Realty Solutions Panthers Volley. W III lidze open Stilon i podobnie jak w II lidze open dyspozycja dnia Sąsiedzi / Tie-Breakers. W I lidze kobiet Na Zadyszce i zaryzykuję, że wciąż aktualne mistrzynie Rudy Kot. W II lidze kobiet ZND Hybrydy i Gotowe na wszystko. W niedzielę czeka nas 5 finałów i 4 mecze o 3 miejsca oraz 3 mecze barażowe o miejsce odpowiednio w I lidze open, II lidze open i I lidze kobiet. Po więcej szczegółów i analiz zapraszamy do studia LALS na YouTube od 14:00 w sobotę i w niedzielę. Standardowo podczas FF zostaną wręczone tylko medale a pozostałe nagrody, puchary, statuetki, dyplomy, vouchery trafią w ręce zwycięzców podczas Gali w Muchos w piątek 10.05.

Zapowiada się rekordowa frekwencja także na trybunach, pamiętajcie o tym choćby pod kątem planowania dojazdu i dostępnej ilości miejsc parkingowych. 

Linki do wydarzenia: pierwszy dzień i drugi dzień.