Aktualności

Enea Energetyk i Cuk Anioły Toruń najlepsze na Enea Poznań Cup.

Od piątku rozgrywany był turniej Enea Poznań Cup. Grały panie z I Ligi Kobiet i panowie walczący w II Lidze Mężczyzn. Było to tak naprawdę pierwsze granie dla większości zespołów i trenerzy mięli okazję zobaczyć jak prezentują się ich zespoły w rywalizacji na boisku.

Jak już zaznaczyliśmy na wstępie, tak naprawdę nie o wynik chodziło w tych turniejach, a o sprawdzenie na jakim etapie przygotowań są zespoły i poszczególne zawodniczki czy zawodnicy. Dlatego było sporo rotacji, sprawdzenia ustawień i analizy jak do poszczególnych drużyn wkomponowały się nowe nabytki.

W turnieju Pań wystąpiły trzy zespoły, które zagrały każdy z każdym. W pierwszych dwóch dniach na parkiecie wystąpił Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki. W piątek przegrał z gospodyniami Enea Energetykiem Poznań 1:3, a w sobotę przeciwko Sokołowi Mogilno mecz zakończył się wynikiem 2:2 i trenerzy uznali, że na tym granie się skończy. Podobnie było w niedzielnym meczu Sokoła z Energetykiem, gdy spotkanie zastopowano przy stanie 2:2.
Oznaczało to, że jako iż Energetyk jako jedyny odniósł zwycięstwo na turnieju został jego zwycięzcą. Druga lokata z dwoma remisami dla Sokoła, na trzecim miejscu znalazł się Nowy Dwór Mazowiecki. Choć jak podkreślamy wynik miał tu drugorzędne znaczenie.

Panowie grali dwa dni, na zasadzie sobotnich potyczek półfinałowych i niedzielnych o miejsce trzecie, gdzie zmierzyli się przegrani z soboty oraz finału dla wygranych. W pierwszym sobotnim meczu Enea Energetyk po zaciętym meczu przegrał 2:3 z Krishome KPS Wrześnią, a SPS Konspol Słupca uległ mocnym Aniołom z Torunia 0:3. W spotkaniu o trzecie miejsce poznaniacy zagrali z Konspolem i wygrali ten pojedynek 3:0, po czym trenerzy postanowili rozegrać jeszcze jeden set, który również padł łupem Energetycznych. W finale Anioły Toruń pokonały 3:0 siatkarzy z Wrześni, a w czwartym dodatkowym secie lepsi już okazali się wrześnianie. Pierwszy wygrany turniej w sezonie dla CUK Aniołów Toruń.

Po meczu o trzecie miejsce porozmawialiśmy z trenerem Konspolu Słupca Tomaszem Robakiem i szkoleniowcem gospodarzy – Dominikiem Hajdukiem:

Fot. Piotr Rychter, lepszyPoznan.pl

Jeden komentarz do “Enea Energetyk i Cuk Anioły Toruń najlepsze na Enea Poznań Cup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *