Aktualności

Przygotowania naszych szczeblowców do nadchodzącego sezonu.

Coraz więcej meczów i turniejów wśród naszych przedstawicieli na szczeblu centralnym. I-ligowcy zagrali na turnieju w Pile, męskie II ligi we Wrześni. trochę mniej aktywne nasze drużyny z II Ligi Kobiet.

Juniorki Szamotulanina i Enea Energetyka Poznań, tu warto dodać, że w II lidze oba te zespoły grają właśnie ekipami juniorek, wystąpiły na silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju we Wrocławiu. Oprócz naszych drużyn i gospodyń z AZS AWF Wrocław pojawiły się tam dwie drużyny ze Słowacji oraz Łaskovia Łask, Uni Opole, Volley Wrocław, Stal Śrubiarnia Żywiec i Chełmiec Wałbrzych. Dodatkowo szamotulanki w ostatni weekend zagrały w turnieju juniorek organizowanym przez SPS BoxPro Volley Piła.

Większą aktywność można zaobserwować wśród naszych męskich przedstawicieli w II lidze. Tydzień temu Enea Energetyk Poznań, Krishome KPS Września oraz SPS Konspol Słupca zagrały w Enea Poznań Cup, gdzie zwyciężyli Anioły z Torunia. Pisaliśmy o tym tutaj. Dokładnie taka sama obsada była podczas rozegranego w ten weekend Memoriału Ryszarda Tuszyńskiego. Ponownie najlepszą okazała się ekipa z Torunia, drugie miejsce dla słupczan, trzecia lokata dla Energetycznych, a tabelę zamknęli gospodarze z Wrześni.
Konspol jest chyba najbardziej aktywny, bo przed udziałem w memoriałowym turnieju zagrali jeszcze mecz kontrolny z Wilkami Wilczyn, w którym Wilki okazały się lepsze 3:1.

Mocny i fajny turniej odbył się w miniony weekend w Pile. U naszego beniaminka – Enea KS Piły pojawiły się dwie inne pierwszoligowe drużyny Enea Energetyk Poznań i Sokół Mogilno, a stawkę uzupełniła ekipa z Tauron Ligi KS Pałac Bydgoszcz. Wszystkie mecze turnieju zakończyły się wynikami 3:0, a różnicę między Tauron Ligą a I Ligą Kobiet pokazał Pałac, który okazał się najlepszy. W klasyfikacji zespołów zaplecza ekstraklasy najlepsze gospodynie.

Byliśmy z naszą kamerą w niedzielę i porozmawialiśmy z założycielami i prezesami klubu Enea KS Piła – Przemysławem i Michałem Lach, trenerem Enea Energetyk Poznań Marcinem Patykiem oraz nowym nabytkiem poznańskiego klubu, młodzieżową reprezentantką Polski – Zofią Sobanty oraz trenerem pilanek – Damianem Zemło:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *