AktualnościJunior Młodszy

Enea Energetyk Poznań szóstą drużyną Polski!

Enea Energetyk Poznań zakończył udział w finale mistrzostwo Polski kadetów. W sobotę rozstrzygnęły się także losy drużyn które powalczą o złoto.

Zapewne wszyscy w Wielkopolsce mieli większe apetyty. Bo jeśli jakakolwiek drużyna awansuje do wielkiego finału, to chcielibyśmy się emocjonować aż do ostatniego dnia turnieju. Energetyk grał dobrze przez cały turniej i niewiele zabrakło w każdym z meczów, aby wygrać seta a dalej cały mecz. Zarówno w meczach grupowych, gdzie to Energetyk wygrywał sety do nastu, poznaniacy walczyli jak równy z równym i wcale nie byli gorsi. O przegranych w dwóch meczach zadecydowały błędy być może w kluczowych momentach. W sobotnim meczu poznaniacy o piąte miejsce grali z Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa. To bardzo mocny zespół, który z pewnością przyjechał walczyć o medale. Warto podkreślić, że zarówno z AKS-em Rzeszów jak i Wolą Warszawa przegrał dosłownie o włos. Spodziewaliśmy się, że mecz będzie trudny. Częstochowianie prezentowali bardzo mocną zagrywkę zaliczając 9 asów, a jeśli już udało się odebrać, to nie było to perfekcyjne przyjęcie, z którego można rozegrać wszystko. Ciężar kończenia ataków spoczywał na Mateuszu Madaju i Wiktorze Kokocińskim, którzy dostali najwięcej piłek od rozgrywającego i zdobyli najwięcej punktów. Po pierwszym przegranym secie w drugim góra Energetycy. Niestety kolejne dwa sety dla rywali i cały set zakończony w czterech partiach. W meczu o siódme miejsce Metro lepsze od MDK. Wygrana 3:0 niech nikogo nie zmyli, bo był to bardzo zacięty mecz. Wystarczy wspomnieć, że drugi i trzeci set zakończyły się wynikiem 27:25.

W sesji popołudniowej odbyły się mecze decydujące, kto powalczy o złoto. Trefl grał z MOS Wolą Warszawa i poza pierwszym setem, który gdańszczanie przegrali, kolejne już szły coraz łatwiej. Wygrana 3:1 i to Trefl powalczy w niedzielę o złoto. A powalczy z grupowym rywalem, Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Kadeci z Jastrzębia wygrali w trzech setach z AKS Resovią. O brąz powalczą UMKS MOS Wola Warszawa i AKS Rzeszów, w rozgrywkach grupowych kadeci z Podkarpacia łatwo ograli rywali z Warszawy. O 13.30 wielki finał pomiędzy Jastrzębiem i Treflem. W meczu otwarcia turnieju obie drużyny zaprezentowały fantastyczne widowisko zakończone tiebreakiem na korzyść Jastrzębian. Jak będzie w finale, przekonamy się w niedzielne popołudnie.

Czy czujemy niedosyt? Może trochę. Tym bardziej, że o złoto zagrają grupowi rywale poznaniaków. To właśnie Trefl i Jastrzębski Węgiel, z którymi jak równy z równym grali Energetyczni powalczą o złoto. Co by było, gdybyśmy trafili do innej grupy?

Należy także pamiętać, że aby dojść do finału mistrzowie Wielkopolski musieli pokonać wielu rywali. I od 1/8 finału aż do turnieju finałowego stracili tylko 2 sety. I wydawało się, że granie na poziomie Energetyka zacznie się dopiero w finale. Podopieczni Szymona Kurowskiego pokazali się z świetnej strony. Ambitni, z bardzo dużymi umiejętnościami, tworzący świetny team. I tylko mamy nadzieję, że ta grupa będzie w przyszłym sezonie jeszcze mocniejsza, z doświadczeniem kolejnego finału Mistrzostw Polski. Gratulacje chłopaki!!!