AktualnościJunior Młodszy

Finał MP Juniorów Młodszych po rozgrywkach grupowych

Piątek był ostatnim dniem meczów grupowych na finałach MP Juniorów Młodszych. Kadeci Enea Energetyka Poznań walczyli o strefę medalową.

Mecze kadetów rozpoczęło starcie pomiędzy Metrem Warszawa i Jastrzębskim Węglem. Wydawało się, że będzie to szybki mecz, bo do tej pory Metro nie ugrało nawet seta, a Jastrzębie miało na koncie dwa zwycięstwa. I lekko się zdziwiliśmy, gdy spojrzeliśmy na wynik oczekując na opóźniającą się transmisję z Kętrzyna. Mecz był bardzo wyrównany, no może z wyjątkiem drugiego seta, kiedy to Metro zbiło okrutnie jastrzębian wygrywając do 14. Tiebreak zakończył się wynikiem 16:14 i Metro mogło świętować pierwszą wygraną. Z około półgodzinnym opóźnieniem rozpoczął się mecz Energetyka z Treflem. Pierwszy set bardzo zacięty zakończony niestety minimalną wygraną do 23 dla gdańszczan. W drugim secie poznaniacy zagrali niesamowicie blokiem. Postawili ścianę nie do przejścia i po stronie rywala widać było frustrację i brak pomysłu na zdobycie punktu. Najpierw Energetycy odrobili 4 punktów straty, potem kolejna seria od 10:12 do 18:12 i do końca seta rywale ze Śląska zdobyli tylko 2 punkty. Wygrana 25:14 i wydawało się, że Wielkopolanie złapali swój rytm i teraz będzie już dobrze. Początek trzeciej partii zaczął się od 0:4, potem nasi wyszli nawet na prowadzenie 7:6, ale od tego momentu zaczęły się pojawiać błędy. Przegrana do 20 i z niecierpliwością oczekiwaliśmy czwartego seta. A ten zaczął się jeszcze gorzej niż poprzedni, bo pierwszy punkt poznaniacy zdobyli przy stanie 0:6. Przewaga jastrzębian rosła, a naszym nie wychodziło nic.  Set przegrany do 16 i w sobotę Enea Energetyk Poznań powalczy o piąte miejsce z Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa, który w ostatnim meczu grupowym pokonał UKS MKS MDK Warszawa w meczu o trzecie miejsce w grupie. Ostatni piątkowy mecz to walka o pierwsze miejsce w grupie B pomiędzy AKS Rzeszów i UMKS MOS Wola Warszawa. Kadeci z Podkarpacia nie dali szans warszawianom i gładko wygrali 3:0.

Sobotnie przedpołudnie to mecz o siódme miejsce pomiędzy dwoma zespołami z Warszawy: Metro i MDK, następnie o 12.30 mecz Enea Energetyka Poznań z Eco Team AZS Stoelzle Częstochowa. No i fajnie byłoby zakończyć turniej zwycięstwem, które da piąte miejsce w Polsce. W sesji popołudniowej mecze półfinałowe. Najpierw o 16.00 Trefl zagra z MOS Wolą Warszawa a następnie AT jastrzębski Węgiel zmierzy się z AKS Rzeszów.

Wyniki i tabele dostępne tutaj.