AktualnościIII liga Mężczyzn

Legion Skalmierzyce mistrzem Wielkopolski seniorów!

W pierwszym meczu finału III ligi mężczyzn, Szamotulanin wygrał u siebie z Legionem 3:1. W Skalmierzycach gospodarze musieli wygrać za 3 punkty, żeby doprowadzić do Złotego Seta.

Szamotulanin u siebie potrafi wyczyniać rzeczy niemożliwe. Inną sprawą, że akurat Legion “leży” tej drużynie, bo na trzy rozegrane mecze w tym sezonie, szamotulanie wygrali wszystkie. Tak też było w pierwszym meczu finału III ligi, gdzie wygrali 3:1. O tym meczu pisaliśmy i mówiliśmy tutaj.

W rewanżu Legion św. Katarzyny Skalmierzyce stał pod ścianą. Musiał mecz wygrać, a ewentualny margines błędu był ograniczony do jednego seta. Gdyby Szamotulanin wygrał dwie partie, zostałby mistrzem. Dlatego skalmierzycanie wyszli na ten mecz bardzo skoncentrowani i zdeterminowani, aby nie popełnić błędów, które miały wpływ na wynik w Szamotułach. Lekcja z Szamotuł odrobiona w 100%, bo Legion najpierw wygrał 3:0 (19,17, 23), a potem jeszcze poprawił z Złotym Secie 15:10. Tym samym Legion Skalmierzyce został Mistrzem Wielkopolski.

Oddajmy głos zespołom (wpisy z profilów facebook’owych):
Legion Św. Katarzyny Skalmierzyce
“Drodzy Kibice, Sympatycy, Przyjaciele co tu dużo mówić UDAŁO SIĘ !!! ?????????????Tak jak zapowiadaliśmy walczyliśmy do końca o tytuł. Chcieliśmy udowodnić, że pomimo niekorzystnego wyniku w pierwszym spotkaniu jesteśmy w stanie odwrócić szalę zwycięstwa na naszą stronę. Powtórzymy – UDAŁO SIĘ! JESTESMY MISTRZAMI III LIGI WIELKOPOLSKI !???⚡⚡⚡?????????Dziękujemy zespołowi UKS Szamotulanin za twardą grę, wysoko postawioną poprzeczkę i gratulujemy im zajęcia II miejsca. To młody i perspektywiczny zespół i jeszcze wielkie granie na pewno przed nimi ? We wtorek zagraliśmy na swoim optymalnym poziomie, ustrzegając się błędów i to doprowadziło nas do zwycięstwa 3:0 oraz przechyliło szalę w Złotym Secie. Prawdziwe granie dopiero przed nami – rozpoczynamy walkę o II ligę ! Juz w dniach 9-11.04 bedziemy gospodarzem półfinałowego turnieju barażowego o awans !!!!! Trzymajcie kciuki i pamiętajcie – NIGDY NIE LEKCEWAŻ SERCA MISTRZA ! WALCZYMY ??ZAWSZE DO OSTATNIEJ PIŁKI ??????JAZDA LEGION !!!! II LIGA DLA SKALMIERZYC !!!!!!! ⚡⚡⚡??“.

UKS Szamotulanin
“W ostatnim meczu 3 ligi mężczyzn przegrywamy z Legion Skalmierzyce 0:3, a następnie w złotym secie. ?Zajmujemy ostatecznie 2 miejsce w lidze dające awans do rozgrywek centralnych. Przed sezonem wynik o jakim marzyliśmy, a dziś pozostawiający ogromny niedosyt. Przeciwnik dał nam dzisiaj ogromną lekcję siatkówki oraz pokazał czym różni się siatkówka młodzieżowa od seniorskiej będąc lepszym we wszystkich elementach siatkówki, a w szczególności w ataku. Obyśmy wyciągnęli wnioski i zdobyte w lidze doświadczenie przełożyli na grę w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorów, które rozpoczniemy już w piątek. Gratulacje dla zwycięzców???“.

Na półfinał MP Juniorów, Szamotulanin będzie musiał poczekać, bo wszystkie rozgrywki w województwie, a także wszystkie młodzieżowe w Polsce zostają zawieszone. Niemniej jak wszystko wróci (oby jak najszybciej) do grania, będziemy trzymać kciuki zarówno za Szamotulanina w młodzieżowych rozgrywkach oraz za Legion w bitwie o awans do II ligi.

W pierwszym meczu o 3 miejsce III ligi, Orzeł Supergadżet Osiecza pokonał Jokera Piła 3:1. Rewanż zaplanowany na sobotę, został z wiadomych przyczyn odwołany.
Wszystkie wyniki i tabele III ligi mężczyzn można znaleźć tutaj.

Fot. Facebook Legion św. Katarzyny Skalmierzyce