AktualnościMłodziczka

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek – MUKS Sparta Warszawa.

Siódmy finalista finału MP młodziczek, który zostanie rozegrany w Szamotułach. MUKS Sparta Warszawa, czyli przedstawiciel Mazowsza. Do tej pory większe sukcesy w wyższych kategoriach wiekowych. Czyżby w młodziczkach tkwiła siła na następne sezony?

Informacje ze strony spartawarszawa.pl

SPARTA to nazwa istniejącego w latach 50-tych w Warszawie klubu, który brał udział w pierwszoligowych rozgrywkach w siatkówce zarówno żeńskiej jak i męskiej. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „SPARTA” Warszawa powstał w 2001 roku z inicjatywy Trenera Pana Teofila Czerwińskiego oraz znanego działacza sportowego Pana Witolda Charmo.
Z uwagi na brak środków finansowych w nowo powstałym klubie skorzystaliśmy z pomocy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Warszawie przy ulicy Trockiej, Pani Haliny Łukasiewicz, która udostępniła nam bezpłatnie salę gimnastyczną do treningów. Już po roku intensywnych treningów przyszły pierwsze sukcesy.

Rok 2005 był przełomowym w krótkiej historii klubu. Z uwagi na stale zwiększającą się liczbę trenujących dziewcząt (przyczyniły się do tego m.in. sukcesy naszej żeńskiej Reprezentacji na Mistrzostwach Europy w 2003 i 2005 roku) byliśmy zmuszeni zamienić szkolną salę gimnastyczną na wysokiej klasy obiekt komercyjny. Poszukiwania hali ograniczyliśmy do dzielnic prawobrzeżnej Warszawy z racji miejsca zamieszkania większości zawodniczek. Dzięki przychylności Pana Pawła Michalca, Dyrektora Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji Praga Północ, przenieśliśmy się na halę przy ulicy Jagiellońskiej 7.

W roku 2010 czekała nas kolejna przeprowadzka. Pragę Południe zmieniliśmy na Bielany. Od tego momentu nastąpił gwałtowny rozwój naszego klubu. Kolejne awanse – najpierw do II Ligi kobiet, a później na zaplecze ekstraklasy – pokazały, że zapotrzebowanie na dobrze zorganizowany klub w Warszawie istnieje spore zapotrzebowanie. Fundamentem sukcesów seniorskich była praca z młodzieżą. Młode siatkarki Sparty od wielu lat należą do krajowej czołówki, a wiele transferów ze Sparty do klubów ekstraklasy czy jej zaplecza pokazuje, że treningi stoją na wysokim poziomie.
Do największych sukcesów Sparty Warszawa należą medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Obecnie w naszym klubie trenuje blisko 170 zawodniczek od dzieci w wieku wczesnoszkolnym do seniorek. W naszych szeregach grały byłe i obecne reprezentantki Polski (więcej informacji w zakładce „Kuźnia talentów”).

Barw Sparty Warszawa w kategoriach młodzieżowych broniło aż dziewięć późniejszych Reprezentantek Polski Seniorek m.in. Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Marta Krajewska, Aleksandra Sikorska, Ewa Żak czy Ewelina Mucha. Aż 23 nasze wychowanki i absolwentki miały możliwość rywalizacji na poziomie TauronLigi lub I Ligi Siatkówki Kobiet.
Klub posiada drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych od minisiatkówki do seniorek, które grają obecnie w II Lidze Kobiet. 
Dla naszego zespołu udział w turnieju finałowym to już olbrzymi sukces. Znaleźliśmy się w gronie ośmiu najlepszych drużyn w Polsce. Do turnieju podchodzimy jednak bardzo spokojnie i chcemy zagrać najlepiej jak potrafimy.


Osiągnięcia:
2020
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek
II Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
III Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Rawie Mazowieckiej Juniorek
Utrzymanie w II Lidze Kobiet
2019
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek
I Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Rawie Mazowieckiej Juniorek
IV Miejsce Mistrzostw Polski w kategorii czwórek
Mistrzostwo Mazowsza w kategorii czwórek
Utrzymanie w II Lidze Kobiet
2018
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek
III Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
Utrzymanie w II Lidze kobiet
2017
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek
II Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
Play-off II Ligi Kobiet
2016
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek
II Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
II Miejsce Mistrzostw Mazowsza Kadetek
Mistrz Mazowsza Juniorek w siatkówce plażowej (Kęsik/Bator)
III Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek w siatkówce plażowej (Dyduła/Niedźwiecka)
2015
II Miejsce Mistrzostw Polski Kadetek
Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek
II Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
II Miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek w siatkówce plażowej (Kęsik/Bator)
II Miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Seniorek w siatkówce plażowej (Kucińska/Adamska)
2014
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Kadetek
II Miejsce Mistrzostw Mazowsza Kadetek
Mistrzostwo Mazowsza Kadetek w siatkówce plażowej (Bator/Brzuzy)
2012
Ćwierćfinał Mistrzostw Polski Juniorek
Utrzymanie w I Lidze Siatkówki Kobiet
2011
II Miejsce Mistrzostw Polski Juniorek
Półfinał Mistrzostw Polski Kadetek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
II Miejsce Mistrzostw Mazowsza Kadetek
Utrzymanie w I Lidze Siatkówki Kobiet
2010
Awans do I Ligi Siatkówki Kobiet
Mistrz Polski Kadetek
I Miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Juniorek Młodszych
III Miejsce Mistrzostw Polski Juniorek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Kadetek
2009
Mistrz Polski Kadetek
V Miejsce Mistrzostw Polski Juniorek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Juniorek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Kadetek
III Miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Juniorek Młodszych
V Miejce w II Lidze Kobiet
2008
Mistrz Polski Kadetek
III Miejsce Mistrzostw Polski Młodziczek
I Miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży Juniorek Młodszych
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Kadetek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Młodziczek
I Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju w Rawie Mazowieckiej Juniorek
2007
Awans do II Ligi Kobiet
VI Miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Kadetek
I Miejsce Mistrzostw Mazowsza Młodziczek
I i III Miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Kadetek w siatkówce plażowej
I i II Miejsce w Mistrzostwach Mazowsza Młodziczek w siatkówce plażowej
I Miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Kadetek w Kluczborku

Sparta Warszawa drogę do finału MP młodziczek w Szamotułach wywalczyła zajmując drugie miejsce na Mazowszu ustępując Legionovii, której w Szamotułach zabraknie. Na ćwierćfinał warszawianki pojechały do Zambrowa. W grupie ograły po 2:0 MOSiR Bielsk Podlaski i Chemika Olsztyn, a w fazie finałowej 2:1 Jagielończyka Biała Podlaska i 2:0 gospodynie. Półfinał Spartanki grały w Opolu, co mogliście przeczytać w zapowiedzi lokalnego rywala, ale gwoli uzupełnienia przypomnimy. Spartanka zajęły tam drugie miejsce wygrywając z Gorce Nowy Targ i Uni Opole, ale przegrywając z MOS Metrem Warszawa 1:2.

Fot: MUKS Sparta Warszawa

Przypominamy, że wszystkie mecze transmitowane będą na kanale Youtube Wielkopolska Siatkówka. Zachęcamy do subskrybowania kanału, żeby żaden mecz, wywiad czy inny materiał Wam nie uciekł.

A dla wszystkich, którzy szukają najlepszego miejsca na pobyt przy okazji tego święta siatkówki, polecamy hotel Best Western Hotel Edison, oddalony od Szamotuł o ok. 25 minut drogi. Świetna lokalizacja nad malowniczym jeziorem, komfortowe pokoje i wyśmienita kuchnia w Restauracja Lumiere. Na hasło Wielkopolska Siatkówka, dostaniecie specjalny rabat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *