AktualnościMłodziczka

Finał Mistrzostw Polski Młodziczek – UKS Szamotulanin Szamotuły.

Na świąteczny deser zostawiliśmy gospodarza turnieju finałowego MP młodziczek – Szamotulanina Szamotuły. Gdy przygotowywaliśmy materiały przed finałem wojewódzkim większość pytana przez nas trenerów chwaliła szamotulanki. Wystarczyło to do zdobycia srebra. Ale to Szamotulanin jest jedynym naszym przedstawicielem w walce o medale w kategorii młodziczek.

Warto jednak pamiętać o jednym. Jak Szamotulanin jest gospodarzem finału Mistrzostw Polski, to jest absolutnie zdolny do wszystkiego. Za przykład niech posłuży organizowany w Szamotułach finał kadetów, gdzie gospodarze zostali sensacyjnymi wicemistrzami Polski.

Działalność Uczniowskiego Klubu Sportowego „SZAMOTULANIN” rozpoczęła się w roku 1995 przez powołanie stowarzyszenia, które zawiązało się przy Szkole
Podstawowej nr 4 w Szamotułach. Klub w założeniach pomysłodawców miał być kontynuatorem chlubnych i bogatych tradycji sportowych miasta i regionu
i nawiązywać do działającego na przełomie lat 60-tych i 70tych, grającego w II lidze siatkówki „KŁOSU” Gałowo oraz funkcjonującej w ramach Międzyzakładowego Klubu Sportowego „SPARTA” Szamotuły, sekcji piłki siatkowej kobiet, która z sukcesami uczestniczyła w rozgrywkach międzywojewódzkiej III ligi.
Dziś po latach UKS SZAMOTULANIN to rozpoznawalna marka w Naszym kraju. Od kilku lat klub prężnie się rozwija, rośnie w siłę i realizuje ambitny plan trenerów i działaczy. Od sezonu 2017/18 zespoły młodzieżowe zaczęły zdobywać medale w finałach Mistrzostw Wielkopolski, a z roku na rok ich przybywa, co daje awans do rozgrywek centralnych. W sezonie 2019/20 dziewczynom udało się awansować do II ligi żeńskiej.

Szamotulanin to wicemistrz Wielkopolski. W tamtym roku został siódmą drużyną w Polsce i mając na uwadze fakt, że tegoroczny finał będzie grać we własnej hali, to apetyty są z pewnością większe. Rozgrywki centralne szamotulanki rozpoczęły na ćwierćfinale w Lęborku. Wygrana 2:0 w meczu ze Spartakusem Lniano i późniejsze zwycięstwo tej drużyny nad gospodyniami spowodowało, że Szamotulaninowi do awansu do fazy finałowej wystarczał jeden set. I tak też się stało, wygrana pierwsza partia w meczu z Lęborkiem pozwoliły sztabowi trenerskiemu na rotacje i sprawdzenie zawodniczek rezerwowych. Te spisały się trochę gorzej i przegrały kolejne dwa sety. W fazie finałowej szamotulanki przegrały dwa razy po 1:2 z Treflem Gdańsk i Pałacem Bydgoszcz, ale na ich szczęście pozostałe mecze tak się ułożyły, że i tak udało się awansować do półfinału. Na ten Szamotuły pojechały do Łasku i wydaje się, że odrobiły lekcję i wyciągnęły wnioski z Lęborka, bo na ziemi łódzkiej zanotowały już tyko zwycięstwa. Najpierw 2:1 nad UKS SG Kożuchów, potem 2:1 nad gospodyniami, a w ostatnim meczu już bez straty seta nad Jagielończykiem Biała Podlaska.

Skład zespołu: Zofia Hoszowska, Gosia Gawrysiak, Martyna Grysak, Zuzanna Kicman, Nina Golon, Katarzyna Karabasz, Maja Koput, Paula Jankowska, Gabriela Spychała, Nicola Sapuła, Martyna Dulska, Jagoda Zdanowicz, Anastazja Fricz
Trenerzy: Michalina Mikulska, Łukasz Klapczyński, Kazimierz Fabin
Statystyk: Jakub Sauer

Przypominamy, że wszystkie mecze transmitowane będą na kanale Youtube Wielkopolska Siatkówka. Zachęcamy do subskrybowania kanału, żeby żaden mecz, wywiad czy inny materiał Wam nie uciekł.

A dla wszystkich, którzy szukają najlepszego miejsca na pobyt przy okazji tego święta siatkówki, polecamy hotel Best Western Hotel Edison, oddalony od Szamotuł o ok. 25 minut drogi. Świetna lokalizacja nad malowniczym jeziorem, komfortowe pokoje i wyśmienita kuchnia w Restauracja Lumiere. Na hasło Wielkopolska Siatkówka, dostaniecie specjalny rabat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *