AktualnościMłodziczka

Finał Mistrzostw Wielkopolski Młodziczek – UKS Piątka Turek

UKS Piątka Turek to kolejna z wielkopolskich drużyn, która w każdej kategorii dziewcząt gra w finałach wojewódzkich. Po juniorce i kadetce przyszedł czas na młodziczkę.

Piątka Turek w ubiegłym sezonie zajęła czwarte miejsce w województwie. W tym roku apetyty są chyba większe, bo po sezonie ligowym klub zajął 2 miejsce. Droga do finału została oceniona jako dość łatwa. Ale jak mówi nam trenerka Ewa Książka u ich zwykle tak jest, a schody zaczynają się w finałach. Oceniając ich szanse w finale według trenerki może być różnie. Wszystkie zespoły są wyrównane i właściwie o każdym Ewa Książka mówiła: fajny zespół, bardzo fajny zespół, mają fajne dziewczyny. Ale są to młodziczki, są to młode jeszcze dziewczynki i każdy może wygrać, każdy może przegrać. I gdzieś to już słyszeliśmy, że finały rządzą się swoimi prawami, może zdecydować dyspozycja dnia. Największym atutem zespołu z Turku jest zagrywka, jeśli ona siądzie to z przyjęciem mają problem nawet starsze kategorie. Piątka gra bardzo młodym zespołem, bo tylko dwie dziewczyny są z rocznika docelowego. Na nich opiera się gra, bo mają doświadczenie nie tylko w młodziczkach, ale także w kadetkach, juniorkach i trzeciej lidze. Skład zespołu uzupełniają dziewczynki z rocznika 2009 i 2010. Kontuzji nie ma, wszystkie dziewczyny powinny być gotowe do gry. Trenują normalnym cyklem, mając tylko zajęcia pozalekcyjne, wszystkie dziewczyny są dobrze przygotowane, stale robią postępy. Według trenerki mają bardzo fajny, perspektywiczny zespół, a boisko zweryfikuje, na które miejsce to wystarczy. Bo młodziczka to rollercoaster, to zawsze największa niewiadoma w rozgrywkach młodzieżowych, nigdy nie można być niczego pewnym. Piątka Turek opiera się tylko na swoich wychowankach, które były przez sztab szkolone od podstaw. Dużym sukcesem jest już sam udział w finale, jak powiedziała trenerka to już jest prawie mistrzostwo świata, ale można więcej. Medal biorą w ciemno i byłby to mega sukces.

Nie uzyskaliśmy odpowiedzi na pytanie o ostateczną kolejność po turnieju. Można próbować typować w kadetkach, juniorkach, trzecich ligach, ale nie w młodziczce. Jedynie MKS Kalisz wydaje się być faworytem do złota, ale jak mówi Ewa Książka – dlaczego UKS Piątka Turek nie miałaby go zdobyć?

Podsumowując, jadą aby grać i wygrywać jak najwięcej meczów. I medal byłby takim otarciem łez po pechowym trzecim miejscu na ćwierćfinałach juniorek i piątym miejscem w Wielkopolsce w kadetkach.