AktualnościIII liga KobietIII liga Mężczyzn

Finały i półfinały w III ligach kobiet i mężczyzn.

Przyznajemy, że mocno zafiksowani zmaganiami naszych zespołów młodzieżowych w finałach wojewódzkich i rozgrywkach centralnych trochę, a nawet bardzo zaniedbaliśmy najważniejsze rozstrzygnięcia w III ligach kobiet i mężczyzn. A weszliśmy już w etap finałów i półfinałów. No to nadrabiamy zaległości.

U pań poznaliśmy już klasyfikację od miejsca 5 do 15. I najwyższe miejsce w tej fazie dla Kaniasiatki Gostyń, która najpierw wygrała z Orlikiem Miłosław, a potem miała wolne, gdyż Volley Turek po zwycięstwie nad Mileszą Targowa Górka zrezygnował z rozgrywania meczu. Słabe to. Jak się coś zaczyna to powinno się skończyć, choćby z szacunku dla rywala. A tak gostynianki ostatni mecz w sezonie zagrały ze swoim zapleczem młodzieżowym. Ostatecznie klasyfikacja z miejsc 5-15 wygląda następująco:

 1. UKS KANIASIATKA Gostyń
 2. KS Volley Turek
 3. MLKS ORLIK MIŁOSŁAW
 4. UKS Milesza Targowa Górka
 5. SKS Murowana Goślina
 6. UKS KOLIBER Ostrzeszów
 7. ENEA ENERGETYK Poznań
 8. TKS SIATKARZ Jarocin
 9. MKS Kalisz
 10. MKS Trzcianka
 11. KTPS Konin

Po szczegóły odsyłamy do zakładki z wynikami lub skrótem tutaj.
Rozegrano też etapy półfinałów. Zwycięzca grupy 2 dwa razy pokonał SPS Volley Piła po 3:1, a KS Piła – najlepszy z grupy 1 też dwa razy po 3:1 ograł Piątkę Turek. Dzięki temu poznaliśmy pary, które powalczą o mistrzostw III Ligi Kobiet oraz tę co zagra o medal brązowy.
Pierwsze mecze mamy za sobą. W Jankowie Przygodzkim niepokonana w tym sezonie pozostaje Barycz. Na własnym parkiecie pokonała KS Piłę, dzięki czemu ma solidną zaliczkę przed meczem rewanżowym. Jedno jest pewne, że obie te drużyny powalczą w turniejach barażowych o II ligę kobiet. W pierwszym meczu trzecie miejsce Piątka Turek wygrała na wyjeździe z SPS-em Volley Piłą 3:2. Rewanże w nadchodzącą sobotę.

W III Lidze Mężczyzn jesteśmy po pierwszych meczach półfinałowych. I o ile porażkę Enea Energetyka Poznań z Piątką Turek niespodzianką nazwać nie możemy, bo trenerzy poznaniaków zawsze mówili, że te rozgrywki traktują bardzo szkoleniowo, a wynik jest drugorzędny, to drugi wynik nawet sensacją. Otóż lider tabeli po fazie zasadniczej i klub, który nie ukrywa, że ma aspiracje drugoligowe – Szamotulanin przegrał pierwszy mecz z Tarnovią Volleyball Tarnowo Podgórne 3:1. I nie można ukrywać, że rewanż dla szamotulan będzie niełatwą sprawą. Po pierwsze muszą się pozbierać po nieudanych półfinałach Mistrzostw Polski juniorów, a po drugie będą w rewanżu musieli wygrać co najmniej cztery sety. Najpierw w meczu wygrać za trzy punkty i doprowadzić do Złotego Seta, a potem w nim udowodnić swoją wyższość. Mecze rewanżowe zaplanowane na najbliższą sobotę.

Fot. Facebook GLKS Barycz Janków Przygodzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *