Aktualności

Lekcja z Mistrzem – Marcin Prus.

W Szkole Podstawowej nr 1 we Wrześni odbyła się “Lekcja z Mistrzem”. Z najmłodszymi spotkał się reprezentant Polski w siatkówce – Marcin Prus.

W ramach projektu realizowanego w Samorządowej Szkole Podstawowej nr 1 we Wrześni w sali Wrzesińskiego Ośrodka Kultury odbyła się „Lekcja z Mistrzem”. Gościem specjalnym był 97-krotny reprezentant Polski w piłce siatkowej, MVP Mistrzostw Świata Juniorów z Bahrajnu, pedagog i psycholog sportu, ambasador Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, pan Marcin Prus. Istotą projektu jest pobudzenie kreatywności uczestników i pokazanie im drzemiących w nich umiejętności.

Poprzez warsztaty chcemy zachęcić młodych ludzi do zdrowego stylu życia, zaszczepiając w nich pasje sportowe. „Lekcja z Mistrzem” ma na celu przywrócenie prawidłowych postaw społecznych, zasad moralnych i właściwych relacji międzyludzkich. Podczas spotkania pan Marcin przekonywał uczniów, iż marzenia są po to, aby je spełniać, a cele po to, by do nich dążyć. Przestrzegał przed zagrożeniami wirtualnego świata, a na przykładzie swojego sportowego doświadczenia namawiał uczestników do planowania przyszłości już na etapie życia szkolnego. Trening mentalny przeprowadzony przez byłego reprezentanta spotkał się z dużą aprobatą dzieci i młodzieży, którzy chętnie brali udział w ćwiczeniach, odgrywali scenki i zadawali pytania, a tuż po ich zakończeniu dziękowali Mistrzowi za przekaz jaki otrzymali. Była to doskonała okazja, by popracować na sferą mentalną, która jest niezwykle ważna zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym, zwłaszcza w tym trudnym okresie jakim się znajdujemy.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, przedstawiciele dyrekcji i nauczycieli  SSP1 we Wrześni.

Panu Marcinowi bardzo dziękujemy i nie mówimy DO WIDZENIA, mówimy DO ZOBACZENIA!!!

Tekst i foto: Koordynator projektu – Ilona Zielińska-Czubek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *