AktualnościJunior MłodszyJuniorka Młodsza

Finały Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów – dzień piąty i podsumowanie.

Mamy złoto! Energa MKS Kalisz Mistrzem Polski Juniorek Młodszych.

Zakończyły się turnieje finałowe kadetek i kadetów. Nas najbardziej cieszy złoto kaliszanek, które wzięły odwet na zespole ze Stężycy za finał juniorek.

Już od początku turnieju trenerzy i znawcy siatkówki stawiali na te dwa zespoły. Nikt jednak nie chciał głośno mówić, kto będzie mistrzem. I mecz finałowy mógł się podobać. Wiele zwrotów akcji, ucieczki i pogonie. Pierwszy set dla Stężycy, ale kolejne trzy dla MKS-u i to one mogły się cieszyć ze złotego medalu. Podopieczne Miłosza Majki ze srebrem. Brązowy medal wywalczyły gospodynie SMS-u Solnej Wieliczka, które pokonały osłabiony kontuzjami KS Pałac Bydgoszcz. MVP turnieju została Zofia Sobanty, a nagrody indywidualne zdobyły także Antonina Serafinowska jako najlepsza blokująca oraz Nadia Siuda, która została najlepszą rozgrywającą turnieju. Przypomnijmy, że na szóstym miejscu turniej zakończył zespół UKS Szamotulanin Szamotuły i jest to najlepszy wynik tego klubu w tej kategorii wiekowej. Wywiadu udzielił nam trener Łukasz Klapczyński, który podsumował sezon i zapowiedział plany na przyszłość.

Porozmawialiśmy także z naszym ulubieńcem Marcinem Orlikiem, który był naszym pierwszym rozmówcą odkąd ruszył nasz kanał na YouTube. I drogi trenerze – ten przeprowadzony w Wieliczce nie będzie ostatnim, jeśli tylko zaszczycisz nas po raz kolejny. Marcin Orlik jest trenerem reprezentacji U19 i opowiedział nam o swojej pracy i procesie rekrutacji do kadry.

Mistrzem  juniorów młodszych został Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa, który w trzech setach pokonał Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla. W meczu o brąz AKS V LO Rzeszów lepszy od Chemeko-System Gwardia Wrocław. Świetne piąte miejsce Enea Energetyka Poznań.

No to juniorki i juniorzy za nami, ich młodsi koledzy i koleżanki z grupy „kadetowej” także zakończyli rozgrywki. Przed nami już od czwartku 27 kwietnia zmagania młodziczek i młodzików. I o tych turniejach także będziemy informować.